BTC : 66100 ₺ ETH : 1641 ₺ XRP : 1.383 ₺ LTC : 320.6 ₺ USDT : 6.744 ₺ XLM : 0.5548 ₺
Anasayfa Kripto Para Haberleri Altcoin Mati Greenspan Justin Sun’ın merkeziyetsiz borsasını (DEX) sorguluyor

Mati Greenspan Justin Sun’ın merkeziyetsiz borsasını (DEX) sorguluyor

Mati Greenspan Justin Sun’ın merkeziyetsiz borsasını (DEX) sorguluyor
0
huobi_koinmedya

Poloniex Justin Sun’ın merkeziyetsiz (DEX) borsasını satın almasının arsından Tron fiyatları prim yaptı. Ancak Mati Greenspan bu satış işlemini sorguluyor.


Justin Sun’ın merkeziyetsiz borsasını (DEX) Poloniex aldı

Poloniex Borsasının TRXMarket isimli merkeziyetsiz borsasını satın alması, kripto para piyasalarında ilgi ile karşılandı. TRXMarket’in en büyük hissedarlarından birisi Tron’un CEO’su Justin Sun ve bu satış işlemini Justin Sun twitter yolu ile takipçilerine duyurdu.

Lütfen Bkz: Justin Sun yeni bir hype mi yapıyor? Yoksa ciddi mi?

Poloniex’in satın aldığı bu borsa, Tron merkezli işlem görecek. Poloniex Borsası ile Tron arasındaki ilişki ise bazı eleştirilere neden oluyor. Bu eleştirilerden en dikkat çekenini ise kripto para piyasalarının tanıdık siması Mati Greenspan’in konuyla alakalı en son ki tweet’inde görüyoruz.

koinmedya_brave

merkeziyetsiz DEX Mati Greenspan Justin Sun'ın merkeziyetsiz borsasını (DEX) sorguluyor

Greenspan, “nasıl oluyor da bir kişi merkeziyetsiz bir borsanın sahibi oluyor” diye bir sorgulamada bulunuyor.

StLucia isimli bir takipçi ise Mati Greenspan’ın bu sorusuna aydınlatıcı bir cevap veriyor. StLucia, Greenspan’ı sorgulamasında kısmen haklı görüyor ancak açıklamasının devamında şunları söylüyor:

“Merkeziyetsiz borsalarda dijital varlıklarınızı merkezi borsa cüzdanlarında tutmanıza gerek yok. Bu borsalar direk sizin sahip olduğunuz uygulamalara yada cüzdanlara (metamask ve TronWallet gibi) bağlanıyor.”

Merkeziyetsiz borsalardan Binance DEX ve Poloniex’in satın aldığı kripto para borsaları öne çıkıyor. Binance borsası BNB üzerinden Poloniex ise TRX üzerinden işlem görüyor ve her iki borsa da BNB ve TRX üzerinden cüzdan açmayı sorumlu tutuyor. Bu konu merkeziyetsizlik ilkesine kısmen de olsa leke düşürüyor.

koinmedya_brave

Lütfen Bkz: Binance CEO’sundan kripto para piyasalarındaki güncel gelişmeler hakkında açıklama

Poloniex satışı, Tron fiyatlarına olumlu yansımış durumda. 1,3 cent’e kadar gerileyen Tron fiyatları 1,6 cent’in üstüne çıkmayı başardı. Aşağıdaki grafikte son 7 günde Tron fiyatlarında yaşanan gelişmeleri görüyoruz.

merkeziyetsiz DEX Mati Greenspan Justin Sun'ın merkeziyetsiz borsasını (DEX) sorguluyor

Kaynak