BTC : 64560 ₺ ETH : 1505 ₺ XRP : 1.36 ₺ LTC : 304 ₺ USDT : 6.786 ₺ XLM : 0.4694 ₺
Anasayfa Kripto Para Haberleri Margin rüzgarı Coinbase’i de sardı

Margin rüzgarı Coinbase’i de sardı

Margin rüzgarı Coinbase’i de sardı
0
huobi_koinmedya

Margin rüzgarı Coinbase’i de sardı. Kripto para borsası Coinbase, Coinbase Pro müşterileri için margin işlemleri başlattığını duyurdu.


Margin rüzgarı Coinbase’i de sardı

San Francisco merkezli kripto para borsası, dün margin işlemleri başlattığını durdu. Şu an sadece Coinbase Pro müşterileri için ve sadece ABD’nin 23 eyaletinde. Söz konusu margin işlemlerde 3x’e kadar kaldıraç kullanma imkanı sağlanıyor.

Coinbase Pro (@CoinbasePro) bunu Twitter hesabı üzerinden şöyle duyurdu: “Bugünden itibaren ABD’nin 23 eyaletinde Coinbase Pro müşterileri AB Doları cinsinden olan işlemlerde 3x’e kadar kaldıraç kullanabilecek. Kripto margin (veya kaldıraç) üzerinden işlem yapmak, ek fon ödünç almanıza izin vererek işlemlerinizin etkisini artırabilir.”

koinmedya_brave

Coinbase, margin işlemleri sunmayan birkaç kripto para borsasından biri. Bitfinex ve Kraken gibi borsalar 5x’e kadar kaldıraç imkanı sağlıyor. Sonuçta margin rüzgarı Coinbase’i de sardı ve bu yönde ilk adımını attı. Bu arada lider kripto para borsalarından olan Binance, 125x gibi devasa ölçülerde kaldıraç imkanı sağlıyor. Hatta 100x sunan BitMEX’i bile geçiyor.

İlgili – Binance 125x margin işlemlerini başlattı

Coinbase’de kimler margin işlemleri yapabilir?

Margin rüzgarı Coinbase'i de sardı. Kripto para borsası Coinbase, Coinbase Pro müşterileri için margin işlemleri başlattığını duyurdu.

Coinbase, müşterilerinden bu yönde bir talep aldıklarını bildiriyor. Sonuçta da bunu sağlamış oluyorlar. Margin ya da kaldıraçlı işlemlerde kendi sermayenizi kullanmak yerine işlemler için platformdan borç alabiliyorsunuz. Sonuçta ise işlemlerinizin etkisi artmış oluyor.

koinmedya_brave

Coinbase’de ise margin işlemler için ABD’de belirlenen 23 eyalette yaşama ve Coinbase Pro hesabı isteniyor. Ayrıca burada hesabı olanların da son bakiyeleri, işlemleri, para yatırma ve çekme aktivitelerine de bakılacak.

Kurumsal müşterilerin ise 43 eyalet ya da margin ticareti hizmeti verilen 9 ülkede bulunması şartı var.

İlgili – Binance margin ticaretine doymuyor – BCH/USDT 1-75x paritesi de işleme alındı!

Traderlerin yorumları

Trader Scott Melker, Coinbase’in bu adımını “çok akıllı ve muhafazakar” olarak değerlendiriyor ve “başka nerede ticaret yapacağını bilmeyen bir Coinbase hesabı sahipleri” için olduğunu düşünüyor. Yine de herkes bu adımı pozitif görmüyor.

Trader Jonny Moe ise bu adımı alaya alan bir tweet attı. Şöyle diyor: “Bundan sonra alım işlemlerini 10,000 dolar ile sınırladıklarını göreceğiz. Bu başlangıç sermayesi için 3,000 doların biraz üzerinde olacak.”

Kaynak

Etiketler: