BTC : 83275 ₺ ETH : 2849 ₺ XRP : 1.889 ₺ LTC : 358.6 ₺ USDT : 7.651 ₺ XLM : 0.58 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para HaberleriBitcoin
  3. LocalBitcoins platformu Finlandiya’dan gerekli izinleri aldı

LocalBitcoins platformu Finlandiya’dan gerekli izinleri aldı

LocalBitcoins platformu Finlandiya’dan gerekli izinleri aldı
0

LocalBitcoins platformu, Finlandiya resmi kuruluşlarından gerekli izinleri aldı ve bir AB üyesi olan Finlandiya’da operasyonlarına başlıyor.


LocalBitcoins platformu

Son gelişmelere göre LocalBitcoins platformu, Finlandiya piyasalarına girmek için gerekli izinleri Finlandiya Finans Otoritesinden (FIN- FSA) aldı. Artık LocalBitcoins resmi olarak Finlandiya’da sanal para tedarikçisi konumunda.

Finlandiya piyasalarında faaliyet gösterebilmek için kripto para borsaları ve start- up’ları gerekli kuralları yerine getirmeli ve gerekli kurumlardan onay almalı. Söz konusu kuralların başında ise KYC ve AML protokolleri geliyor. KYC protokolleri “müşterini tanı” şeklinde kısaltılıyor ve kripto paralar üzerindeki anomin işlemler yasaklanıyor. AML protokolleri ise “kara para aklama ile mücadele” protokolleri olarak biliniyor. Kayıtsız ve vergisiz işlemlerin önüne geçiyor. Bu protokoller hem terörün finansmanını önlemede hem de illegal işlemleri engellemede katı olarak uygulanmaya çalışılıyor. Bazı ülkeler ise kendi politik mevzuatlarında daha liberal politikalar belirliyor. KYC ve AML protokollerini esnek biçimde uygulayabiliyorlar. Bu tür ülkeler ise kripto para piyasalarının off – shore ülkeleri olarak adlandırılabilir.

Lütfen Bkz: Alım fırsatı sunan 2 önemli kripto para

koinmedya_brave

İskandinav ülkelerinden Finlandiya yüksek standartları ile bilinen bir ülke. LocalBitcoins ‘in bu standartlar yerine getiriyor olması, firma için bir sonraki yatırımlarında önemli referans olacaktır.

LocalBitcoins’in CEO’su Sebastian Sonntag, Finlandiya’dan aldıkları onay konusunda oldukça memnun. Finlandiya standartlarını en iyi biçimde yerine getireceklerini belirtiyor.

LocalBitcoins Türkiye dahil 248 ülke’de Bitcoin alım ve satımına imkan tanıyor. Kullanıcılarının bağlı bulundukları ülkelere göre mevzuatlarını çeşitlendirmektedir. LocalBitcoins’deki üyeler, bir eBay satışında olduğu gibi Bitcoin’lerini belirttikleri fiyattan satışa çıkarıyor. Kendi satış koşullarını kendileri belirliyor. Taraflar arasında anlaşma sağlandığında alım satım işlemi tamamlanıyor.

Lütfen Bkz: Tron ve Binance Çin’in Twitter’ı Weibo tarafından yasaklandı

Kaynak

Etiketler: