BTC : 62558 ₺ ETH : 1555 ₺ XRP : 1.214 ₺ LTC : 284.8 ₺ USDT : 6.881 ₺ XLM : 0.4603 ₺
  1. Anasayfa
  2. Teknik Analiz
  3. Litecoin yükseliş sinyali oldukça güçlü

Litecoin yükseliş sinyali oldukça güçlü

Litecoin yükseliş sinyali oldukça güçlü
0
huobi_koinmedya

Litecoin yükseliş sinyali oldukça güçlü. LTC, büyük bir boğa koşusuna neden olabilecek üçgen formasyonunda yol almaya devam ediyor. Çıkışta kızılca kıyamet kopabilir!


Litecoin yükseliş sinyali çok güçlü

 

Yazım esnasında Litecoin 46,60 dolardan işlem görüyor. LTC henüz 50 dolar sınırını aşamamış olsa da, bu bölgenin altında pekişme sürüyor. Öte yandan yapılan grafiksel analizlerde LTC’nin kritik bir direç noktasına yaklaştığı gözleniyor.

Litecoin [LTC} günlük grafik

Litecoin yükseliş sinyali

koinmedya_brave

Litecoin günlük grafiğine bakıldığında, LTC’nin boğa koşusuna yol açabilecek üçgen formasyonuna girdiğini ve kritik dirence doğru yol aldığını görüyoruz.

Bununla birlikte pempe çizgiyle gösterilen 50 MA ve mor çizgiyle gösterilen 200 MA’nın mart ayında kesişmesiyle gerçekleşen ve güçlü bir ayı mevsimine yol açan Death Cross formasyonunun ardından, göstergeler şimdi de LTC’de bunu tam tersi yani boğa sezonuna yol açabilecek Golden Cross formasyonunun oluşabileceğine işaret ediyor.

İlgili haber: Haftanın Önemli Litecoin Haberleri: LTC’de gelişmeler, uzman yorumları ve fiyat tahminleri

Diğer boğa göstergeleri

Litecoin yükseliş sinyaliMACD göstergesi LTC için pozitif bir eğilim gösteriyor. Bunun yanında 50 puanın üzerine seyreden RSI göstergesi, yatırımcılarda boğa hissiyati uyandırmaya devam ediyor. Bu iki göstergede oluşan olumlu hava devam ederse ve gerekli ivmeyi yakalarsa, LTC şubat rallisinden bu yana göremediği 70,64 doları hedefleyebilir.

koinmedya_brave

Aksi bir durumda LTC 40,14 dolarda bulunan güçlü destek hattına doğru bir salınım gerçekleştirebilir.

Sonuç

Litecoin uzun vadeli grafik bizlere, 50 doların altına uzun süredir devam eden konsolidasyon hareketinin, potansiyel bir boğa koşusuna dönüşebileceğini göstermektedir. Eğer bu gerçekleşirse LTC öncelikle, 58,18 dolar akabinde de 70,64 dolar olacaktır.

Etiketler: