BTC : 64199 ₺ ETH : 1594 ₺ XRP : 1.367 ₺ LTC : 309.5 ₺ USDT : 6.724 ₺ XLM : 0.5253 ₺
Anasayfa Kripto Para Haberleri Altcoin Litecoin hash gücü yarılanmadan sonra toparlanamadı – Düşüş sürüyor

Litecoin hash gücü yarılanmadan sonra toparlanamadı – Düşüş sürüyor

Litecoin hash gücü yarılanmadan sonra toparlanamadı – Düşüş sürüyor
0
huobi_koinmedya

Litecoin hash gücü düşüşünü sürdürüyor. Bu durum ister istemez Litecoin tutkunlarını endişelendirmeye devam ediyor. Fiyat noktasında ise durum belirsizliğini koruyor.


Litecoin’in ağ zorluğu, kripto para dünyasının altı numaralı koininin halving etkinliği sonrasında yüzde 60’ın üzerinde değer kaybı yaşağıdından beri düşmeye devam ediyor.

Litecoin hash gücü düşüyor

BitInfoCharts tarafından derlenen verilere göre, LTC’nin hash gücü koinin blok ödül yarılanmasının 5 Ağustos’ta gerçekleştiği tarihten itibaren yüzde 60’ın üzerinde bir düşüş gösterdi.

İlgili haber: Litecoin hash oranları düşüyor: Yoksa madenciler çıkıyor mu?

koinmedya_brave

Bir ağın madencilik zorluğunun yaklaşık bir değerini veren Hash gücü, madenciler arasındaki rekabeti ölçmek için tarihsel olarak kullanılıyor. Blok başına düşen LTC ödemesinin ardından, madencilerin bir gelir kaynağı olarak Litecoin’den vazgeçtiği görülüyor. Bu durum ağ zorluğunda şaşırtıcı bir düşüşe yol açıyor.

Madenciler blok ödülleri kazanmak için mücadele ederken, aynı zamanda bir kripto para biriminin blok zinciri ve ağının bütünlüğünü korumaktan da sorumludurlar. Litecoin’in düşen hash gücü, kripto para biriminin güvenliğini sorgulayan yatırımcılara sahip olup, ağı kritik saldırılara daha fazla düşürme potansiyeli anlamına geliyor.

İlgili haber: Litecoin düşmeye devam ediyor – Madenciler zorda

Potansiyel tehlike

Ek olarak, bazı analistler artık Litecoin’in madencilik ölüm spiraline girdiğini ve kripto madencilerinin koinden artık karlılık kazanamadıklarını söylüyor. Litecoin’in kurucusu Charlie Lee, Temmuz’da LTC madencilerinin yarılanmayı takiben düzeltmelerden geçeceğini öngörerek madencilik ödülleri yarı yarıya azaldığında, bazı madenciler için bu durumun karlı olmayacağını ve makinelerini durduracaklarını ifade etmişti. Büyük bir yüzde bunu yaparsa, bloklar bir süre yavaşlar.

koinmedya_brave

İlgili haber: Litecoin madenciliği kârlı mı? Halving nasıl etkiledi?

Litecoin Vakfı, geçtiğimiz günlerde ağ için gizlilik özellikleri oluşturmak üzere çalışan iki yeni taslak Litecoin Geliştirme Önerisi yayınlamıştı.

Litecoin fiyatının gidişatıyla ilgili olarak Tradingview trend analisti, Litecoin’in mutlak bir tabana yakın olabileceği konusunda geçtiğimiz ay uyarılarda bulunmuştu. TradingPos’ta 68.000’den fazla takipçisi olan MagicPoopCannon, LTC’nin, fiyatı en düşük seviyeye ulaştığında takip ettiği aynı eğilimi yine tekrarladığını ifade etmişti. Analist ayrıca, eğer fiyat destek seviyesinin altına düşerse, 41.50 dolara kadar Liteceoin’in düşeceğini öngörmüştü.

Kaynak