BTC : 63113 ₺ ETH : 1595 ₺ XRP : 1.25 ₺ LTC : 290.2 ₺ USDT : 6.876 ₺ XLM : 0.4688 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para HaberleriAltcoin
  3. Yaklaşan Litecoin halving etkinliği kripto piyasasını nasıl etkileyecek

Yaklaşan Litecoin halving etkinliği kripto piyasasını nasıl etkileyecek

Yaklaşan Litecoin halving etkinliği kripto piyasasını nasıl etkileyecek
0
huobi_koinmedya

Yaklaşan Litecoin halving etkinliği kripto piyasasını nasıl etkileyecek? İşte LTC halving etkinliği için Binance Search’in yayımladığı rapor!


Litecoin halving etkinliği kripto piyasasını olumlu etkileyecek mi?

 

Binance Search kısa bir süre önce Mart – Mayıs 2019 dönemi için yeni görüş ve analiz raporu yayımladı. Yayımlanan rapordaki ana konulardan biri de, 6 Ağustos’ta gerçekleşecek olan LTC madencilik ödüllerinin yarıya indirilmesinin getireceği olası sonuçlardı.

Litecoin halving etkinliğine çok kısa bir süre kaldığı gibi, Bitcoin halving’e de bir yıldan daha az bir süre kaldı. Yani kripto camiası bir yıl içinde iki büyük etkinliğe şahit olacak.

koinmedya_brave

Araştırmada belirtilen olması muhtemel sonuçlardan biri, LTC’nin kendi halving etkinliğinde erken bir ilerleme kaydedeceği ve bir yıl içinde gerçekleşecek olan BTC halving etkinliğiyle beraberde çağ atlayacağı yönünde oldu.

Binance Search’in raporu, Litecoin için madencilik ödüllerinin, BTC’ye oranla çok daha önemli olduğunun altını çiziyor. Buna dayanak olarak, LTC için türev piyasalarının bulunmaması, bu yüzden spot fiyatlarındaki karlılık oranının BTC’ye oranla çok daha önemli olması gösteriliyor.

Litecoin halving etkinliğini kripto piyasasını

2014’deki son LTC yarılamasına baktığımızda, etkinliğe sayılı günler kala Litecoin fiyatının %500 oranında arttığını görüyoruz. Yayımlanan raporda da olası birkaç senaryoya yer verilmiş. Bunlardan bazıları: Hash rate’lerde kademeli bir artış yaşanabileceği, madencilik ödüllerinin azalmasıyla beraber pek çok madencinin Litecoin havuzlarından ayrılabileceği ve arz talep dengesi bozulacağından, Litecoin fiyatlarında yükselişler görülebileceği, şeklinde belirtilmiştir.

koinmedya_brave

Raporun tamamına ulaşmak için tıklayınız.

Sonuç olarak BTC halving olayına bir yıldan az bir süre kala Litecoin‘de başlayacak yangının, bütün kripto para piyasasını olumlu bir şekilde etkilemesi bekleniyor.