BTC : 64492 ₺ ETH : 1503 ₺ XRP : 1.36 ₺ LTC : 304.6 ₺ USDT : 6.803 ₺ XLM : 0.4683 ₺
Anasayfa Kripto Para Haberleri Altcoin Boğalar Litecoin fiyatının kontrolünü ellerine almak üzere

Boğalar Litecoin fiyatının kontrolünü ellerine almak üzere

Boğalar Litecoin fiyatının kontrolünü ellerine almak üzere
0
huobi_koinmedya

Boğalar Litecoin fiyatının kontrolünü ellerine almak üzere. LTC yeni bir ralliyi başlatabilecek önemli bir dönüm noktasına ulaştı. Peki bundan sonra ne olacak?


Boğalar Litecoin fiyatının kontrolünü ele geçirmek üzere

 

Son 24 saatte Litecoin %18 oranına önemli bir artış yaşadı. LTC 58 dolardan 67 dolar seviyelerine kadar yükseldi. Yaşanan bu ani yükseliş Litecoin’i, 200 günlük hareketli ortalamanın bile üzerine çıkardı.

Bu önemli direncin desteğe dönüştürülmesi genellikle bir çok analist tarafından büyük bir boğa rallisinin ufakta olduğunun işareti olarak kabul ediliyor. Nitekim LTC son 200 Günlük MA’yı desteğe çevirdiğinde takvim yaprakları 2019 şubat ayını gösteriyordu. Bu dönüm noktasının ardından LTC %300’lük dev bir boğa yaşayarak 22 Haziran 2019’da 147 dolarla 2019 zirvesini gördü.

koinmedya_brave

Bu önemli direncin desteğe dönüştürülmesi genellikle bir çok analist tarafından büyük bir boğa rallisinin ufakta olduğunun işareti olarak kabul ediliyor. Nitekim LTC son 200 Gülük MA’yı desteğe çevirdiğinde takvim yaprakları 2019 şubat ayını gösteriyordu. Bu dönüm noktasının ardından LTC %300’lük dev bir boğa yaşayarak 22 Haziran 2019’da 147 dolarla 2019 zirvesini gördü.

LTC 200 Günlük MA’yı desteğe çevirmesinin yanı sıra, MACD göstergesini de arkasına almayı başardı. Bununla birlikte 12 günlük EMA’da 26 günlük EMA’nın üzerine çıkmayı başardı ve Litecoin’in yukarı doğru ivmelenme potansiyeli bir hayli yükselmiş oldu.

litecoin fiyatının

Bütün bu boğa görünümüne rağmen, LTC’nin bir günlük grafiğine bakıldığında Litecoin fiyatı ve Göreceli güç endeksinde (RSI) arasında düşüş eğilimi olduğu dikkatlerden kaçmıyor.

koinmedya_brave

İlgili haber: Kripto Para Piyasasında Göreceli Güç Endeksi (RSI) Nasıl Kullanılır?

Bir varlığın fiyatı, RSI indikatörü düşüş eğilimi göstermesine rağmen yükseliyorsa, orada durup bir düşünmek lazım. Bu teknik indikatör kesin bir satış baskısını garanti etmese de çoğu zaman yükseliş trendinin tükenme noktasına ulaştığı şeklinde kabul ediliyor.

litecoin fiyatının

Fibonacci düzelme göstergesine baktığımızda, LTC’ye olan talebin artması durumunda LTC’nin Fib %127,2 ve Fib %141,4 noktalarında bulunan 70,54 $ ve 74,40 $ noktalarında kısmi dirençlerle karşılaşabileceğini söyleyebiliriz. Geri çekilme noktaları ise sırasıyla 62 ve 58 dolar seviyelerinde oluşmaktadır.

litecoin fiyatının

Değerlendirme

Sonuç olarak bakıldığında Litecoin’in 200 günlük MA’yı aşarak kendine çok güçlü bir itme potansiyeli elde ettiğini görüyoruz. Her ne kadar RSI göstergesi düşüş trendinin gelebileceğinin işaretlerin verse de, Litecoin boğaların oldukça güçlü olduğunu söyleyebiliriz. Önümüzdeki süreçte Litecoin’den 2019 vari bir performans izleyebiliriz.

Kripto para sektöründen son dakika haberler ve çarpıcı değerlendirmeler için bizleri takip etmeye devam edin. Sağlıcakla kalın.

Etiketler: