BTC : 82717 ₺ ETH : 2934 ₺ XRP : 1.909 ₺ LTC : 369 ₺ USDT : 7.586 ₺ XLM : 0.6049 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para HaberleriAltcoin
  3. Litecoin Bitcoin paritesi kırmızı alarm veriyor

Litecoin Bitcoin paritesi kırmızı alarm veriyor

Litecoin Bitcoin paritesi kırmızı alarm veriyor
0

Litecoin, Bitcoin karşısında değer kaybetmeye devam ediyor. Litecoin/Bitcoin paritesi düşmeye devam ederse Litecoin yatırımcıları, Bitcoin’e geçebilir.


Litecoin Bitcoin paritesi son yılların en düşük seviyesinde

Litecoin’de Ağustos ayında yaşanan halving sonrasında 2019’un ikinci yarısında da LTC boğa koşusunun devam edeceği düşünülüyordu. Ancak LTC fiyatlarındaki kötü performans, piyasadaki bu algının sönmesine neden oldu. Geçtiğimiz Haziran ayının sonuna doğru 140 dolara kadar çıkan LTC, 65 dolar seviyelerine kadar geriledi. Yazının kaleme alındığı saatte ise LTC, 67,87 dolardan işlem görüyor. Litecoin/Bitcoin paritesindeki düşüş ise daha fazla dikkat çekiyor. Bazı analistler, Litecoin’deki fiyat düşüşlerinin daha da devam edebileceğini düşünüyor.

Bazı analistlere göre Litecoin’deki ayı görünümü değiştirecek bulgular henüz yok. Analist Big Cheds, Litecoin’in Nisan ayından beri sahip 60 dolar seviyesinde oluşan desteğin yarıldığını ileri sürüyor.

Litecoin Bitcoin paritesi Litecoin Bitcoin paritesi kırmızı alarm veriyor

koinmedya_brave

Lütfen Bkz: Litecoin deadcross gerçekleşti: LTC 2019 kârını kaybediyor

Diğer analist DonAlt ise Litecoin’in Bitcoin karşısında ciddi değer kaybına uyradığını belirtiyor. Litecoin/Bitcoin paritesi için 0,0075 oranındaki beliren destek seviyesini “ölüm çizgisi” olarak adlandırıyor. DonAlt’a göre bu seviyenin üstünde Litecoin boğaları, piyasada yaşananları sadece durgunluk olarak algılayabilir. Bu seviyenin altını ise Litecoin için bir ekonomik kriz olarak yorumluyor. DonAlt, aşağıdaki grafikte beliren kırmızı çizgi ile çizilmiş seviye, büyük destek seviyesi olarak adlandırıyor. Ne yazık ki LTC/BTC paritesi bu seviyenin altında

LTC/BTC

Litecoin, Bitcoin karşısında değer kaybının devam etmesi durumunda Litecoin yatırımcıları varlıklarını Bitcoin üzerinden tutmayı tercih edebilir. Tabi ki burada Bitcoin’in de göstereceği performans da önemli. Litecoin fiyatları 65-67 dolar bandında çakılı dursa dahi Bitcoin fiyatlarındaki artış, Litecoin/Bitcoin paritesini düşürecektir. Bu durumunda Bitcoin 11 bin doların üstüne tırmanırsa, LTC/BTC kuru DonAlt’in vurguladığı 0,0075 paritesinin daha da altına gerileyeceğini de unutmamak gerekiyor.

Kaynak

Etiketler: