BTC : 64150 ₺ ETH : 1593 ₺ XRP : 1.361 ₺ LTC : 308.2 ₺ USDT : 6.75 ₺ XLM : 0.5204 ₺
Anasayfa Kripto Para Haberleri Altcoin Kendi CEO’sundan LTC spekülasyonu: Litecoin Ağustos’ta daha da düşebilir

Kendi CEO’sundan LTC spekülasyonu: Litecoin Ağustos’ta daha da düşebilir

Kendi CEO’sundan LTC spekülasyonu: Litecoin Ağustos’ta daha da düşebilir
0
huobi_koinmedya

Litecoin Ağustos’ta daha da düşebilir mi? Litecoin fiyatları, yaklaşan Halving etkinliğinden nasıl etkinlenecek? Litecoin CEO’su Charlie Lee, bu konuda ne düşünüyor?

Litecoin Ağustos’ta daha da düşebilir mi?

Son 48 saat, kripto para piyasası için oldukça heyecanlı geçti. Bitcoin 13 bin doları yeniden aşarak 13.800 dolara kadar yükseldi. Bitcoin yükselirken, bazı altcoinleri de beraberinde sürükledi.

bknz: Tom Lee: Bitcoin için yeni zirve kaçınılmaz

Fakat Bitcoin’in peşine takılmayan kripto paralardan biri de Litecoin’idi. Şu sıralar neredeyse tüm piyasa kırmızı renge bürünmüşken, 2019’da muhteşem bir performans gösteren Litecoin, geri çekilmeye devam ediyor. (ilgili haber: Litecoin 171 dolar direncini kırdığında FOMO başlayabilir)

koinmedya_brave

Peki Litecoin Ağustos’ta daha da düşebilir mi? Yaklaşan halving LTC’yi nasıl etkileyecek?

bknz: Litecoin yarılamasına 30 günden az kaldı: Boğalar nerede?

Litecoin CEO’su Charlie Lee, geçtiğimiz günlerde bir ropörtajda, Litecoin piyasasında FUD’a neden olacak birtakım açıklamalar yaptı ve LTC ile ilgili karamsar bir tablo çizdi. Hatta Lee, Ağustos’ta LTC’de işlerin yolunda gitmeyeceğini düşünüyor.

Halving etkinliğinden sonra bazı madenciler havlu atabilir!

Charlie Lee’ye göre, yaklaşmakta olan LTC halving etkinliği (blok ödülünün yarıya indirilmesi), Litecoin piyasasını sekteye uğratabilir ve LTC fiyatını olumsuz etkileyebilir.

koinmedya_brave

Öncelikle şunu belirtmeliyiz ki; blok ödülünün yarıya indirilmesi, madencilerin artık ağ işlemlerini onaylama ile ilgili karmaşık algoritmik problemleri çözerken kazandıkları ödülün yarısını alacağı anlamına geliyor. Ve bu donanımlar oldukça maliyetli.

Şu anda, madenciler kazılan her blok için 25 LTC alırken, halvingden sonra bu ödül 12.5 LTC’ye düşecek. Daha düşük ödül, kapsamlı madencilik ekipmanına sahip olmayanlar için daha düşük ya da büyük olasılıkla sıfır kar anlamına gelecek. Ve bu da madencileri, sektörden uzaklaştırabilir.

bknz: Kısa vadede dikkat edilmesi gereken 3 altcoin: Litecoin Binance Coin ve LEO

Litecoin’de daha büyük geri çekilmeler görülebilir!

Yılın başından bu yana, Litecoin oldukça etkileyici bir performans sergiledi ancak bazı uzmanlar, yakında LTC’nin, fiyatı 50 dolara kadar düşürecek amansız bir geri çekilmeyle karşı karşıya kalacağını tahmin ediyor.

litecoin-agustosta-daha-da-dusebilir

Yazımız yayına hazırlanırken, Litecoin % 6,13’lük bir düşüş ile 100 $ civarında işlem görüyor. 90 doların altına doğru gerçekleşecek bir kırılma, ciddi bir panik havasıyla birlikte satış baskısı yaratacağından dolayı LTC piyasası için felakete neden olabilir.

Bu baskının, talebi azaltacağı ve LTC fiyatını olumsuz etkileyeceği iddia edilse de Ağustos ayındaki halving etkinliğinin asıl etkileri, hala spekülasyon konusu olmaya devam ediyor.

Kaynak