BTC : 65701 ₺ ETH : 1634 ₺ XRP : 1.375 ₺ LTC : 318 ₺ USDT : 6.787 ₺ XLM : 0.5388 ₺
Anasayfa Kripto Para Haberleri Altcoin Libra için ABD, İsviçreli yetkililerle konuşacak

Libra için ABD, İsviçreli yetkililerle konuşacak

Libra için ABD, İsviçreli yetkililerle konuşacak
0
huobi_koinmedya

Libra için ABD’li bir heyet İsviçre’ye gidiyor. Görüşmenin odağında Libra’yı çevreleyen regülasyonlar var. Diğer dijital paralar hakkında da görüş alışverişinde bulunulacak.


Libra için ABD’li  yetkililer İsviçre’ye çıkartma yapıyor

ABD Temsilciler Meclisinden delegeler, İsviçre’yi ziyaret ediyor. Ziyaretin temelinde kripto paralar ve henüz piyasaya sürülmemiş olan Facebook’un stabil coin’i Libra var. Yani Libra için ABD’li yetkililer İsviçre yönetimi ile görüşecek.

NZZ am Sonntag isimli yerel medya kuruluşunun 17 Ağustos tarihindeki haberine göre ABD Temsilciler Meclisinin altında görevli komite, Finansal Hizmetler Komitesinden 6 delege, İsviçre Federal Veri Koruma ve Bilgi Komiseri (FDPIC) Andrian Lobsiger ile kripto paralar ve Libra hakkında fikir alışverişinde bulunmak üzere buluşacaklar. Geçtiğimiz ay Circle’ın CEO’su Jeremy Allaire, Temsilciler Meclisinde Bitcoin ve kripto para piyasaları regülasyonları konusunda önemli açıklamalarda bulunmuştu.

koinmedya_brave

Lütfen Bkz: ABD senatosunda Bitcoin regülasyonu oturumunda Circle’ın CEO’su neler söyledi?

NZZ am Sonntag’dan yapılan açıklamaya göre ABD’li kanun yapıcılar ile İsviçreli komiser arasındaki görüşmenin odağında Libra olacak. ABD’li heyete senatör Maxine Waters başkanlık ediyor. Libra için ABD’li senatör Waters, geçtiğimiz günlerde risklerin tamamen anlaşılması adına durdurma çağrısında bulunmuştu.

Geçtiğimiz Temmuz ayında ABD’li bazı senatörler, İsviçre’nin Libra’yı çevreleyen regülasyonları hakkında çekincelerini dile getirmişlerdi. Bu görüşmede Libra regülasyonları konusundaki karışıklıkların netleştirilmesi planlanmaktadır.

Lütfen Bkz: Facebook’un yeni kripto parası Libra hakkında bilmemiz gereken her şey

koinmedya_brave

Facebook’un yöneticilerinden David Marcus, geçtiğimiz Temmuz ayında Libra projesi hakkında Temsilciler Meclisinde ilgili komitenin sorularını cevaplandırmıştı. David Marcus, senatörlerin Libra için ABD değil de niçin İsviçre’yi seçtikleri yönünde sorularıyla muhatap olmuştu. Marcus, ise senatoda denetlemelerden ve kontrolden kaçmak için İsviçre’yi tercih etmediklerini bildirdi. İsviçre’nin uluslararası işlemleri gerçekleştirmeleri için iyi bir destinasyon olduğunu ileri sürdü.

Facebook’un Libra’sı piyasaya duyurulduktan sonra dünyanın dört bir yanından ilgiyi üzerinde topladı. 2 milyarın üstünde kullanıcı sayısı olan Facebook’un Libra ismindeki kripto paraya sahip olması, küresel anlamda ekonomi otoritelerini rahatsız ediyor. Libra için ABD başta olmak üzere birçok ülke, olası riskler konusunda emin olmak istiyor.

Not: Bu yazı yatırım tavsiyesinde bulunmamaktadır. Bilgilendirme amaçlıdır.

Kaynak