BTC : 62878 ₺ ETH : 1606 ₺ XRP : 1.324 ₺ LTC : 290.9 ₺ USDT : 6.885 ₺ XLM : 0.6516 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para HaberleriAltcoin
  3. “Libra coini durdurun” çağrılarına Facebook cevap verdi

“Libra coini durdurun” çağrılarına Facebook cevap verdi

“Libra coini durdurun” çağrılarına Facebook cevap verdi
0
huobi_koinmedya

“Libra coini durdurun”çağrılarına Facebook resmi olarak cevap verdi. Libra coin şu sıralar kripto endüstrisindeki en sıcak konulardan biri. Yalnızca pozitif sözler değil, duyurudan sonra aldığı pek çok eleştiri nedeniyle de gündemde.


Her gün gelen yeni eleştirilere rağmen, Facebook 1.7 milyar bankasız kullanıcısına verdiği sözden geri adım atmıyor.

Electroneum fiyatı artmaya başladı – ETN hızla yükseliyor

koinmedya_brave

Calibra CEO’su, ABD Kongre Komitesi’nin mektubunu yanıtladı. Kongre Komitesi’nin Libra coinin gelişimini durdurmak için yazdığı mektuba cevaben Facebook konuyu detaylandıran bir mektup yazdı. 3 Temmuz’da Calibra Wallet CEO’su David Marcus, ‘ 2 haftada Libra’ başlıklı bir cevap yazdı. Yazıda Marcus  Libra’nın etrafındaki desentralizasyonla ilgili soru işaretlerine dikkat çekti. Libra’nın Bitcoin gibi açık olmadığı, ardındaki misyon ve milyarlarca insanın neden mevcut finansal servislere ulaşamadığı ve bundan dolayı Libra’nın doğuşu konularını açıkladı. Ayrıca regülatör ve kanun yapıcılarla ilgili ne yapacaklarına ilişkin planlarından bahsetti.

“Facebook networku, para birimini ya da onu destekleyen rezervi kontrol etmeyecek. Facebook yalnızca 100’den fazla üyeden biri olacak. Bizim herhangi özel bir hakkımız ya da ayrıcalığımız olmayacak.”

Kanun yapıcılarla görüşmeye hazırız

Regülatörlerin notu ulaştığında, Facebook sıkça “tartışmayı dört gözle bekliyoruz” şeklinde pozitif cevaplar verdi. Gerçekten de başlangıçta whitepaperda belirttikleri gibi;

“Regülatörler ve çok farklı endüstrilerden uzmanlarla işbirliği içinde çalışmaya inanıyoruz. Amerikan Kongre Komitesi’nin de dahil olduğu global regülatörlerin devam eden eleştirileri de bunlara dahil.”

Yanıtını verdi.

Kripto 100’de günün kazananı Waltonchain – işte sebebi

koinmedya_brave

Facebook net bir şekilde politika yapıcılarla konuşmaya hazır olduklarını söyledi. Marcus sözlerine şöyle devam etti:

“Çok düzenli bir endüstride tamamen yeni bir şey hakkında konuşuyoruz. Ve eğer bu doğru yapılmazsa hiç birimizin istemeyeceği sistemik riskler ortaya çıkabilir.”

Buna inanarak, Marcus merkez bankaları, regülatörler ve kanun yapıcılarla işbirliği içinde çalışmayı gözlediklerine değindi. Böylece Libra’nın mevcut finansal sistemde var olan önemli miktardaki “kara para aklama, terör finansmanı ve bunun gibi sorunları” çözebileceğini düşünüyor.

Facebook’un mektubuna bakınca, ekibin Libra’yı durdurmak gibi bir planlarının olmadığı anlaşılıyor. Aksine, çeşitli topluluklar ve hisse sahipleriyle iletişime geçmeye devam etmeyi amaçlıyorlar.

“Bu ruhla, gelecek haftalarda kongrede hem Senate Banking hem de House Financial Services önünde ifade vermeyi dört gözle bekliyoruz.”