BTC : 62948 ₺ ETH : 1566 ₺ XRP : 1.22 ₺ LTC : 285.6 ₺ USDT : 6.893 ₺ XLM : 0.4645 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Libra coin wallet seçimini yaptı

Libra coin wallet seçimini yaptı

Libra coin wallet seçimini yaptı
0
huobi_koinmedya

Libra coin wallet tercihini yaptı. Facebook, tartışmalı kripto projesi Libra için dijital cüzdan Calibra’yı yeniden markalaştırdı. Libra ağında çeşitli dijital para birimlerini barındırmak için tasarlanan cüzdan şimdi Novi olarak isimlendirilecek.


Libra coin wallet Novi neden tercih edildi?

Yeni isim, tüketicilerin dijital varlıklarını saklaması ve göndermesi için tasarlanan cüzdanın, insanların dijital ekonomi için finansal hizmetler ve para birimleri oluşturmalarına izin verecek olan Libra platformundan ayırt edilmesine yardımcı olacak.

Novi, Facebook’un bir yan kuruluşu olan Novi Financial’in ilk ürünüdür.

İlgili yazı için bakınız: Güncel Facebook coin (Libra) rehberi: Libra coin nedir? Libra yorum-haber ve temel analiz

koinmedya_brave

Yapılan duyuruda şu ifadelere yer veriliyor:

Novi ile para göndermek, mesaj göndermek kadar kolay olacak. Novi’yi tek başına bir uygulama olarak kullanabileceğiniz gibi Messenger ve WhatsApp’ta da kullanabileceksiniz. Para eklemek, göndermek, almak veya çekmek için hiçbir gizli masraf olmayacak ve transferleriniz anında gerçekleşecektir.

Tüm Novi müşterileri devlet tarafından verilen kimlik kullanılarak doğrulanacak ve dolandırıcılık koruması uygulama genelinde oluşturulacak. Ayrıca, ihtiyacınız olduğunda, sohbet tabanlı destek ve müşteri hizmetleri ekibimize 7/24 erişiminiz olacak.”

Novi, Libra projesini etkileyen son değişikliklerden biridir.

koinmedya_brave

Temel projeden geri adım

Nisan 2020’de Facebook, tek bir küresel dijital para birimiyle desteklenen blockchain tabanlı bir ağ geliştirmek için orijinal planından geri adım atıldığını duyurmuştu.

Düzenleyiciler ve hükümet yetkililerinin baskısının ardından Facebook, Libra’yı çoklu dijital Libra coinlerini destekleyen bir dijital ödeme ağı olarak yeniden konumlandırdı. Platform, insanların yerel para birimlerine sabit tek para birimi stablecoinler geliştirmelerine izin verecektir. Lira coinin  kendisi (≋LBR) şimdi Libra ağında bulunan bazı tek para birimi stablecoinlerin dijital bir bileşimi olacak.

Yeni para birimlerinin e-posta hızında para taşıması, sınır ötesi işlemleri kolaylaştırması ve dünya çapında bankasız olan yaklaşık 1,7 milyara ulaşması amaçlanıyor.

Platform aynı zamanda daha düşük ücretlerle daha hızlı ve daha verimli finansal hizmetler sunarak milyarlarca insana ulaşmak için ölçeklendirmeyi amaçlamakta.

Kaynak

Etiketler: