1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Yatırım şirketinden Bitcoin’e dev kaynak

Yatırım şirketinden Bitcoin’e dev kaynak

Yatırım şirketinden Bitcoin’e dev kaynak
0

Yatırım şirketinden Bitcoin’e dev kaynak. Kripto para firması Pantera, şirketin Bitcoin Fonu için ek 5 milyon dolar topladı. Bununla da şirketin BTC kasasındaki toplam miktar 134 milyon dolara ulaştı.


Yatırım şirketinden Bitcoin’e dev kaynak

Kripto para firması Pantera Capital, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na gönderdiği bir formda Bitcoin Fonu’ndaki son durum ile ilgili bilgi verdi. Buna göre, şirket ek 5 milyon dolarlık fon topladı. Bununla Bitcoin Fonu’nun toplam değeri 134 milyon dolara ulaştı.

2013 yılında kurulan ve tam adı “Pantera Bitcoin Fund Ltd.” olan bu fon, ABD’deki ilk BTC fonu olma özelliğini de taşıyor. Şirket, 2017 yılı sonunda yatırımcılarına gönderdiği bilgilendirme mektubunda, bu fon üzerinden yüzde 25,004’lük dev bir getiri elde ettiğini bildirmişti. Tabii bunun başlıca sebebinin de söz konusu yıl yaşanan Bitcoin boğa koşusu olduğunu da unutmayalım.

Son zamanlarda ise Pantera’nın girişim fonlarının S&P 500 ile kıyaslandığında pek iyi bir performans gösteremediği görünüyor. Pantera Capital’ın Ağustos 2013 ve Ağustos 2014’te toplandığı girişim fonları Eylül 2019 itibariyle kurulmalarından geçen zaman zarfında sırasıyla yüzde 46.5 ve yüzde 15.9 getiri sağladı.

koinmedya_brave

Tabii Bitcoin’in kısa süre önce sergilemeye başladığı boğa koşusundan dolayı bu fonların performansları şimdi çok daha iyi durumda. Çünkü BTC fiyatı da yılın başından bu yana iyi bir rekor kırdı. Bitcoin’in yılın başından bu yana olan getirisi de yüzde 159’a yükseldi.

2020 yılında Bitcoin

Kurumsal Bitcoin haberleri, gelişmeleri ve BTC satın alımları

2020 yılı şimdiye kadar Bitcoin için iyi geçti diyebiliriz. Yıla 7,000 dolar civarında başlayan lider kripto para, Mart 2020’deki Covid-19 salgını dolayısıyla yaşanan 3,000 dolara ani çöküşü saymazsak sürekli yükseldi.

Bu yazı hazırlanırken de BTC fiyatı 18,000 dolar civarında işlem görüyor. Ayrıca Aralık 2017 yılındaki 20,000 dolarlık zirvesine de hiç bu kadar yakın olmamıştı. Özellikle kurumsal şirketlerin BTC’ye olan ilgili bu yıl daha da alevlendi. En son PayPal’ın Bitcoin işlemleri hizmeti vermesinin de son boğa konusunun arkasındaki itici güç olduğu ifade ediliyor.

Kaynak

Etiketler: