BTC : 83500 ₺ ETH : 2888 ₺ XRP : 1.902 ₺ LTC : 366.1 ₺ USDT : 7.619 ₺ XLM : 0.5922 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Kurucusundan sürpriz açıklama: Artık Telegram TON projesi hakkında konuşmayacağız

Kurucusundan sürpriz açıklama: Artık Telegram TON projesi hakkında konuşmayacağız

Kurucusundan sürpriz açıklama: Artık Telegram TON projesi hakkında konuşmayacağız
0

Kurucusu Pavel Durov’dan sürpriz, “Artık Telegram TON projesi hakkında konuşmayacağız.” açıklaması geldi. Öyle görünüyor ki TON token piyasaya çıkamadan sonlandı.


Artık Telegram TON projesi hakkında konuşmayacağız

Öyle görünüyor ki mesajlaşma uygulaması Telegram’ın uzun süredir zorlukları aşmaya çaluşan blockchain projesi TON son geldi. Bu yönde açıklamayı kurucusu Pavel Durov yaptı.

Durov, resmi Telegram kanalı üzerinden bir mesaj yayımladı. Projenin sona ermesindeki sebebin ABD’li düzenleyiciler olduğu bildiriliyor. ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu, geçtiğimiz sene Telegram aleyhinde dava açarak, TON tokenin ABD’de dağıtımını durdurmuştu. Bu tokenin satışlarından ise 1.7 milyar dolar elde edildiği bildirilmişti.

Durov şunları söylüyor: “Maalesef, ABD mahkemesi TON’un gerçekleşmesini durdurdu. Nasıl? Düşünün ki birkaç kişi bir araya gelerek bir altın madeni inşa ediyor ve sonra da buradan elde edilen altını bölüyorlar. Sonra ise bir hakim geliyor ve diyor ki ‘Bu insanlar kazanç elde etmek istedikleri için altın madenine yatırım yaptılar. Bu altını da kendilerini için istemediler. Bunu insanlara satmak istiyorlardı. Bundan dolayı onların altını almalarına izin verilemez.’”

koinmedya_brave

İlgili – Telegram token mahkeme engeli ile karşılaştı

Durov, bunun mantıklı olmadığını ve birçok kişinin de buna katıldığını belirtiyor. Ancak yine de ona göre yaşananlar buydu. TON (maden) ve Gram da (altın). Ona göre hakim de bu kararında gerekçe olarak bunu gösterdi. İnsanlar Bitrcoin alıp satabilir ama Gram alıp satamaz.

"Telegram TON projesi hakkında konuşmayacağız.” açıklaması kurucusu Pavel Durov’dan geldi. Öyle görünüyor ki TON token piyasaya çıkamadan sonlandı.

Durov açıklamasının devamında ABD hükümetine karşı sert ithamlarda bulunuyor.

Şöyle yazdı: “Ne yazık bir ABD’li hakim bir konuda haklı. Biz, ABD dışındaki insanlar, kendi parlamento ve başkanlarımızı seçebiliriz. Ama yine de finans ve teknoloji söz konusu olduğunda hala ABD’ye bağımlıyız (iyi ki kahvede değil). ABD, dolar ve global finansal sistem üzerindeki kontrolünü kullanarak, dünyadaki her hangi bir banka ve hesabı kapatabilir. Uygulamaları App Store ve Google Play’den kaldırmak için Apple ve Google üzerindeki kontrolünü kullanabilir.”

İlgili – Telegram 1.7 milyar doların hesabını vermeyi reddediyor

Son olarak ise Durov, dünyaya merkeziyetsizlik, denge ve eşitlik getirmek isteyenlere de sesleniyor: “Doğru yönde bir savaş veriyorsunuz. Bu bizim neslimizin en önemli savaşı olabilir. Biz başarısız olduk, umarız siz başarırsınız.”

Kaynak

Etiketler: