BTC : 63325 ₺ ETH : 1574 ₺ XRP : 1.212 ₺ LTC : 286.2 ₺ USDT : 6.882 ₺ XLM : 0.4761 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para HaberleriBitcoin
  3. EOS kurucusu: Mali kriz gelmese de Bitcoin 250 bin dolar olacak

EOS kurucusu: Mali kriz gelmese de Bitcoin 250 bin dolar olacak

EOS kurucusu: Mali kriz gelmese de Bitcoin 250 bin dolar olacak
0
huobi_koinmedya

Mali kriz gelmese de Bitcoin 250 bin dolar olacak. EOS kurucusu böyle bir yorumda bulundu. Başka bir kripto uzmana göre ise BTC’nin dolar değerinin “sonsuz” yükselme potansiyeli var diyor. 


Mali kriz gelmese de Bitcoin 250 bin dolar olacak

Hem kripto para hem de geleneksel piyasalarda korku, belirsizlik ve şüphenin hakimiyeti devam ediyor. Buna rağmen bazı kripto para destekçileri Bitcoin’in muhteşem bir şekilde dönüş yapacağı konusunda cesur tahminlerde bulunuyorlar.

Mesela bunlardan biri Messari CEO’su Ryan Selkis. Selkis, BTC’nin “sonsuz” yukarı yönlü hareket etme gücü olduğunu söylüyor. Tabii bunun dolar değeri üzerinden böyle olduğunu belirtiyor. Özellikle de ABD merkez bankasının para politikasına daha fazla müdahale etmesi Selkis’e böyle bir yorum yaptırıyor.

Selkis şöyle diyor: “Hiçbir fiat para biriminin değer kaybından kurtulamayacağını göz önüne alırsak, gelecekte Bitcoin’in değeri binler ya da milyonlarla ölçülemez. Teknik olarak BTC’nin dolar değeri sonsuz. Bitcoin’in 250,000 dolar görmesi ise doların rezerv durumunu kaybettiği ve hiper enflasyon yaşadığı anlamına gelir.”

koinmedya_brave

İlgili – Peter Brandt: Altın ve Bitcoin felaketlere karşı sigorta poliçesi

Mali kriz gelmese de Bitcoin 250 bin dolar olacak. EOS kurucusu böyle bir yorumda bulundu. Başka bir kripto uzmana göre ise BTC’nin dolar değerinin “sonsuz” yükselme potansiyeli var.

Mali kriz gelmese de Bitcoin 250 bin dolar olacak

Bu yoruma cevap ise EOS kurucu ortaklarından ve CEO Brendan Blumer’den geldi. Ona göre Bitcoin 250 bin dolar yolunda ilerliyor. Hem de geleneksel piyasalarda ne olursa olsun yükselmeye devam edecek diyor. İster kriz olsun isterse de kriz olmasın. Brendan Blumer, BTC’nin bu değeri görmesinin sadece bir zaman meselesi olduğunu belirtiyor.

koinmedya_brave

Brendan Blumer şöyle diyor: “BTC’nin bu seviyeleri görmesi zamanla ilgili ve bu yolda ilerliyor. Hiçbir finansal krize de gerek yok.”

Analist Luke Martin de uzun vadede BTC konusunda boğa olduğunu söylüyor. Yine de kısa vade görünümünün belirsiz olduğu konusunda da uyarıyor.

İlgili – Fed’in piyasalara destek açıklaması ile Bitcoin de ralliye başladı

Luke Martin, “Pandemik döneminde işletmeler kapanır ve kısa vadede daha düşük kazançlar ve daha düşük başarı şansı demek. Pandemik döneminde risk varlıkları satılır. Bu da kısa vadede daha düşük BTC fiyatı anlamına geliyor. Bir de mevcut fiat deneyi, Bitcoin’in uzun vadeli başarı şansını artırdı.” ifadelerini kullandı.

Kaynak

Etiketler: