BTC : 63140 ₺ ETH : 1579 ₺ XRP : 1.231 ₺ LTC : 289.4 ₺ USDT : 6.9 ₺ XLM : 0.4659 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Güney Kore’nin en büyük bankası kripto yatırım fonu kuruyor

Güney Kore’nin en büyük bankası kripto yatırım fonu kuruyor

Güney Kore’nin en büyük bankası kripto yatırım fonu kuruyor
0
huobi_koinmedya

Güney Kore’nin en büyük bankası kripto yatırım fonu kuruyor. Yıllık 25 milyar geliri olan KB Kookmin Bank, müşteri portföyünü arttırmanın peşinde!!!


KB Kookmin Bank kripto para yatırım fonu kuruyor

 

Güney Kore hiç şüphesiz kripto para ekosistemini heyecanlandıran bir ülkedir. Güney Kore, gerek teknoloji şirketlerinin (Samsung gibi) yavaş yavaş blockchain teknolojisine el atması, gerekse ülkede kripto para kullanımının giderek yaygınlaşması bakımından kriptonun geleceği için kilit rol oynayacak ülkeler arasındadır.

İlgili haber: Doğrulandı: Samsung Galaxy S10 kripto cüzdanı ile geldi

koinmedya_brave

Kripto yatırım fonu

Son günlerde Güney Kore kripto para sektörünün geleceği için bir önemli hadise daha yaşandı. Yıllık 25 milyar dolardan fazla geliri olan ve Güney Kore’nin en büyük bankası olma özelliğini taşıyan KB Kookmin Bank, dijital varlıklar ve şifreleme güvenliğine odaklanmak için Atomrigs Lab ile stratejik bir iş anlaşması yaptı.

Kripto yatırım fonu

KB Kookmin Bank’ın, Atomrigs Lab ile yaptığı bu ortaklık anlaşması, bankanın yakın zamanda müşterileri için kripto yatırım fonu kurma çabası içine girdiği şeklinde yorumladı. Nitekim Kore Finansal Hizmetler Komisyonu (FSC) tarafından, kripto para birimlerini de içine alan birtakım düzenlemeler yapılmış ve beta uygulamalara izin verilmişti.

koinmedya_brave

Kripto kamuoyu, SEC gelecek Bitcoin ETF onayını beklerken, Asya’nın parlayan yıldızı Güney Kore’nin en büyük bankasından böyle bir hamle gelmesini olumlu karşılandı. Hatta gelen bu hamlenin SEC’den gelecek kararları bile hızlandırabileceği konuşulur oldu.

KB Kookmi Bank’da yaşanan gelişmeler ile birlikte kripto para gündemindeki en güncel haberlerden haberdar olmak için bizleri takip etmeye devam edin.

İlginizi çekebilecek diğer haberler:

Litecoin son 12 ayın zirvesine ulaştı

Facebook yöneticisi kripto para projesi Libra’nın detaylarını paylaştı

Bitcoin 8000 dolarda tutunabilirse 9000 doların kapıları açılabilir

Ripple Brezily’ya ofis açarak Latin Amerika’ya çıkarma yaptı

Samsung Bitcoin madenciliğinde oyunun kurallarını değiştirecek

Türkler Avrupa’da en çok kripto paraya sahip olan millet ve Türkiye’de Bitcoin adaptasyonu