BTC : 86463 ₺ ETH : 3210 ₺ XRP : 2.211 ₺ LTC : 418 ₺ USDT : 7.386 ₺ XLM : 0.7794 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Kripto trenine bir vagon da Filipinler’den

Kripto trenine bir vagon da Filipinler’den

Kripto trenine bir vagon da Filipinler’den
0
huobi_koinmedya

Kripto trenine bir vagon da Filipinler’den. Kendi dijital parasını çıkarmak için adım atan ülkelerden biri de Filipinler oldu. Ülkede blockchain alanında da yeni gelişmeler var.


Kripto trenine bir vagon da Filipinler’den

Yerel adı Bangko Sentral ng Pilipinas (BSP) olan Filipinler merkez bankası, kendi kripto parasını çıkarmanın yollarını araştırıyor. Bir dijital para çıkarmanın fizibilitesini değerlendiriyor.

Bu yönde haber Bloomberg’den geldi. Habere göre, Filipinler merkez bankası, dijital para birimlerini incelemek ve çıkarılması durumunda olası etkilerini değerlendirmek için bir komite oluşturdu. BSP Başkanı Benjamin Diokno, merkez bankasının bir karar almadan önce komitenin yaptığı araştırmanın bulgularına bakacağını söyledi.

Komitenin araştırmalarıyla ilgili ilkin sonuçları gelecek ay duyurması bekleniyor.

koinmedya_brave

Bu arada dijital para birimlerinin yaygınlığı artıyor. Buna rağmen Diokno, Filipinler’de fiat paraya olan talepte de bir düşüş görmediğini belirtiyor. Şöyle diyor: “Bizim için kripto para her zaman varlığın kendisinin ötesinde bir şey. Kripto paradan çok onun arkasındaki blockchain teknolojisi ile ilgileniyoruz.”

İlgili – Amerikan bankalarına şok kripto hesabı yetkisi!

Gerçekten de daha dün, Diokno’nun Filipinler Hazine Bürosu’nun blockchain girişiminden övgüyle bahsettiğini görüyoruz. Filipinler Hazine Bürosu, Filipinler Union Bankası ve Filipinler Dijital Varlık Borsası ile ortaklaşa, bireysel tahvil dağıtımı için blockchain tabanlı bir uygulama başlattı. Uygulamanın ismi ise Bonds.PH. Yetkililer ise bu uygulamanın tahvil araştırmalarını kolay yaptığını iddia ediyor.

Öte yandan Ripple’ın sınır ötesi ödemeler için geliştirdiği ODL uygulamasını en çok kullanan ülkelerden biri de Filipinler. Meksika’dan sonra en işlek Ripple ODL koridorlarından biri Filipinler’de. Filipinler, yurt dışına çok sayıda işçi gönderen ülkelerden biri. Sonuçta deniz aşırı ülkelere çalışmaya giden bu insanlar kazançlarının büyük bir kısmını sınır ötesi para transfer ajansları aracılığıyla gönderiyor. Bundan dolayı Filipinler’de hem özel hem de kamu sektörü, ucuz ve hızlı para transferi sağlayan kripto ve blockchain teknolojisi ile ilgileniyor.

koinmedya_brave

Bu yeni gelişme ile ise kripto trenine bir vagon da Filipinler’den diyebiliriz.

İlgili – Dijital banka Revolut gözünü Stellar’a dikti!

Kaynak