BTC : 85250 ₺ ETH : 2870 ₺ XRP : 2.232 ₺ LTC : 435.1 ₺ USDT : 7.273 ₺ XLM : 0.7759 ₺
  1. Anasayfa
  2. İncelemeİcoSponsorlu Makale
  3. Kripto piyasasının yükselen yıldızı: FETCH.AI

Kripto piyasasının yükselen yıldızı: FETCH.AI

Kripto piyasasının yükselen yıldızı: FETCH.AI
0
huobi_koinmedya

Fetch.ai, İnternete bağlı milyarlarca aygıtların birbirine bağlandığı (IoT) ve gerçek yaşamda oldukça karmaşık işlere karışlaştığımız durumlarda blockchain ve yapay zekâ teknolojilerini kullanarak özgün çözümler sunan merkeziyetsiz bir bağlantı platformudur.


Fetch. AI’nin kapsamı

Platform, algoritma, IoT ve karmaşık sistemlerin dağıtımını kolaylaştırıyor. Yapay zekâ ve makine öğrenmesi gibi teknolojileri kullanarak günlük sorunlara yönelik çözümleri geliştirip optimize ederek, aygıtların ve yazılım temsilcilerinin birbirlerini bulmalarını, birbirlerinden öğrenmelerini ve birbirleriyle değer alışverişinde bulunmalarını sağlıyor.

Blockchain üzerinden saniyede 30.000 üzerinde işlem yapma kapasitesi ile Ulaşım, Enerji, Taşımacılık ve Akıllı Şehirler fetch.ai’in kullanılabileceği alanlar arasındadır.  Daha somut örnekler vermek gerekirse Akıllı evler (Smart Homes) uzaktan izleme, ısıtma, soğutma ve güvenlik gibi konularda internete bağlı cihazlar kullanır. Bu hizmetlerin bir maliyeti vardır.

Fetch.ai teknolojisi sayesinde enerji kaynakları verimli kullanılır ve bu sayede düşük elektrik faturası öder ve teknolojik hizmetleri kişiselleştirip konforunuzu artırabilirsiniz. Diğer bir örnek Akıllı kentler (Smart Cities) için sunulan dijital çözümlerdir.

koinmedya_brave

Bu çözümler sayesinde yaşadığımız şehirlerde enerji, su ve atık bertaraf etme şeklimiz, şehirler arasında nasıl dolaştığımız ve yaşayacağımız daha güvenli yerler yapma biçimimizde devrim yaratacaktır. Mevcut kentsel sistemlere dijital zekâ eklemek ve teknolojiyi bir altyapıya dahil etmek ekonomik fayda ve mevcut varlıkların daha iyi kullanılması ile çevreyle dost bir ortam oluşmasını sağlayacaktır.

fetch.ai Kripto piyasasının yükselen yıldızı: FETCH.AI25 Şubat 2019 tarihinde Binance üzerinden IEO yöntemiyle piyasaya sunulan ve listelenmeye başlayan Fetch.ai kısa zaman içerisinde kendi topluluğunu ve kripto camiasının sempatisini kazanmayı başardı.  Örnek vermek gerekirse 20 Kasım 2019’da İstanbul’da düzenlenen Binance Zirvesinde yer alan fetch.ai, zirve katılımcılarından ve piyasadan olumlu geri dönüşler aldı.

20 Kasımdaki ortalama piyasada fiyatı 0,04 dolar civarında iken bu makale yazılırken fiyatı (6 Aralık 2016) 0,055 dolara kadar yükseldiği görülüyor. Piyasa koşullarının beklentileri karşılamadığı bugünlerde oldukça iyi bir artış geldiğini söyleyebiliriz.

Mainnet aşaması

Teknik açıdan kendini geliştiren fetch.ai, 31 Aralık 2019 tarihinden kendi mainnet sistemine geçeceğini duyurdu. Mainnet sayesinde daha hızlı transferler gerçekleşecek ve fetch.ai sistemine ait yerli tokenler oluşacak. Yatırımcılar için küçük bir hatırlatma yapmakta fayda var. Mainnet öncesinde mevcut fetch.ai tokenlerinizin bulunduğu borsanın bu mainneti destekleyip desteklemediğini öğrenmenizde fayda var aksi durumda kayıplarla karşılaşabilirsiniz.

koinmedya_brave

fetch.ai Kripto piyasasının yükselen yıldızı: FETCH.AI

Türkiye pazarında daha aktif olacağı ile ilgili duyumlar aldığımız fetch.ai, Türk kullanıcılar için çeşitli sürprizler ve fırsatlar ile pazarda sağlam bir yer edinmek istediği sonucunu çıkarabiliriz.

Fetch.ai ile ilgili daha ayrıntılı bilgilere fetch.ai resmi web sitesinden ulaşabilirsiniz.

Etiketler: