BTC : 83075 ₺ ETH : 2835 ₺ XRP : 1.884 ₺ LTC : 358.4 ₺ USDT : 7.635 ₺ XLM : 0.582 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Kripto paralar ne olacak? Goldman Sachs yanıtlıyor

Kripto paralar ne olacak? Goldman Sachs yanıtlıyor

Kripto paralar ne olacak? Goldman Sachs yanıtlıyor
0

Kripto paraların en olacağına dair rapor yayınlandı. Çoğu kriptonun eski zirvelerini bir daha göremeyeceğini iddia ediyor Goldman Sachs’ın raporunda. Kripto para piyasaları mevcut düzeltmelerinden kurtulamayacak ve uzun vadede eski seviyelere bir daha yükselemeyecek mi?

Kripto paralar ne olacak?

Goldman Sachs öyle düşünüyor. Goldman Sachs yatırım araştırmaları müdürü Steve Strongin 5 Şubat tarihli bir rapor yayınladı. Raporda pazarın tarihi hareketlerinin aksine – kripto para fiyat dalgalanmalarının birbirine daha az bağımlı olarak ilerleme kaydedeceğini belirtti.

Strongin, bir Bloomberg raporuna göre “Farklı kripto para birimleri arasındaki yüksek korelasyon beni endişelendiriyor” dedi. “İç değer eksikliği yüzünden bazı para birimleri büyük olasılıkla sıfıra düşecek.”

Strongin, şu an varolan kripto para birimlerinden birinin ya da birkaçının Amazon ve Google’ın kripto eşdeğerleri olarak sayılabilecek şekilde “spekülatif baloncuklar”dan çıkmasının mümkün olduğunu vurguladı. Ancak çoğu madeni paranın şimdiye kadar ki değerini bir daha kazanılmasının muhtemel olmadığını söyledi.

“Bugünün kripto paralarının herhangi biri bir Amazon veya Google olacak mı? Yoksa şimdi yok olan arama motorlarının birçoğu gibi mi olacak? Sadece spekülatif bir baloncuğa sahip olduğumuz gerçeği var. Bir avuç dolandırıcı için cari fiyatların artamayacağı anlamına da gelmiyor “diye belirtti Strongin. “Aynı zamanda, muhtemelen, hepsinin olmasa da çoğunun, son zirvesini bir daha asla göremeyeceği anlamına gelir.”

Spekülasyon Bir Süre Daha Devam Eder

Elbette ki, bu “spekülatif balon”un artık son noktasına yaklaştığını ve yatırımcıların kripto para birimlerini, pek çok günlük perakende yatırımcısının yapamayacakları gibi, kolektif bir varlık sınıfı olarak değil. Kendi mülkiyetleri üzerinde yargıya geçmeye başlayacaklarını varsayıyor. Ayrıca, ilk madeni para teklif artışının (ICO) patlamasının büyümeye devam etmek yerine yangın yerine döneceği varsayılmaktadır.

koinmedya_brave

Her durumda, pazardaki “kazananlar çoğunu alır” görüşü Goldman Sachs’a özgü değil. Dijital Para Birimi Grubu (DCG) kurucusu Barry Silbert Çarşamba günü Yahoo Finans’ın Tüm Pazarlar Zirvesi: Crypto’da benzer bir yorum yaptı, ancak sektör genelinde anlaşılabilir bir şekilde daha iyimser bir bakışa sahipti.

Kripto Paralarda Bir Elenme Yaşanacak

Silbert, kripto paraların büyük çoğunluğunun iki zıt ihtimalli bir sonuçla karşı karşıya olduğunu söylüyor. Ya inanılmaz derecede değerli hale gelecekler ya da değersizleşecekler. DCG portföy şirketi Grayscale Investments, piyasadaki hareketleri yansıtacak şekilde en büyük beş kripto para piyasaya endeksli ağırlık ortalamalı ve üç ayda bir yeniden denkleştiren bir kripto para yatırım fonu olan nihai ürününü piyasaya sürdü.

Kaynak: CCN