BTC : 82567 ₺ ETH : 2842 ₺ XRP : 1.871 ₺ LTC : 360.2 ₺ USDT : 7.637 ₺ XLM : 0.5876 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para HaberleriAltcoin
  3. Kripto paralar düşerken ayakta kalmayı başaran tek coin: Ripple!

Kripto paralar düşerken ayakta kalmayı başaran tek coin: Ripple!

Kripto paralar düşerken ayakta kalmayı başaran tek coin: Ripple!
0

Ayakta kalmayı başaran tek coin Ripple oldu diyebiliriz. Çünkü dünkü büyük düşüşte, piyasa değerine göre ilk beşte olan kripto paralardan sadece XRP günü artı getiri ile kapattı.


Ayakta kalmayı başaran tek coin

İlk beş kripto para – Litecoin, Bitcoin, Bitcoin Cash, Ethereum ve Ripple – dünden bu yana toplamda yüzde 1.04 düştü. Bu beşi arasında XRP yatırımcılara yüzde 0.66 ile en iyi günlük getiriyor sağlayan kripto oldu. Şu an XRP fiyatı 0.226687 dolar civarında işlem görüyor. Bu TOP beşten en kötü performans gösterenler ise Bitcoin oldu. BTC yüzde 2.51 ile 7,350 dolar kadar geriledi.

Genel olarak ise kripto piyasasının tamamı bir bütün olarak düşüş yaşıyor.

Ayakta kalmayı başaran tek coin Ripple oldu diyebiliriz. Çünkü dünkü büyük düşüşte, piyasa değerine göre ilk beşte olan kripto paralardan sadece XRP günü artı getiri ile kapattı.

koinmedya_brave

Dikkat edilmesi gereken fiyat formasyonları

Bu arada şunu da belirtmek gerekiyor ki özellikle Bitcoin ve Ethereum fiyat davranışlarında ilginç bir durum var. Çünkü bunların dünkü hareketleri, günlük normal işlem aralıklarından çok daha büyüktü. Teknik traderler de fiyat hareketlerindeki gelişmeleri not etmek isteyebilirler.

İlgili – Ripple grafiğinde yükselen kama tehlikesi

Eğer tercihiniz açık bir trendi olmayan coinlerden yanaysa, Litecoin, XRP, Bitcoin ve Ethereum’u düşünebilirsiniz. Bunlar son 14 günde hiçbir şekilde açık bir trend sergilemedi. Bundan dolayı da fiyat aralığına bağlı işlemleri seven traderlerin ilgisini çekebilirler.

Ethereum 20 günlük hareketli ortalamasına yaklaşıyor. ETH fiyatı şu an 147.68 dolarda ve 20 günlük hareketli ortalama da 151.1365 dolarda.

Ayrıca XRP ve BTC kendi 20 günlük hareketli ortalamalarını dün geçti.

Blockchain verileri

Ripple son 24 saatte blockchaini üzerinde 769,943 işlem kaydetti. Bu TOP 5 arasında en iyisi. Çünkü XRP, blockchain işlem sayısına göre ikinci olan Ethereum’dan yüzde 18 daha fazla işlem yaptı. Ripple’ın işlem ücreti Ethereum’dan daha düşük. Bu da kullanıcıların Ripple’ı tercih etmelerinde işlem ücretlerinin kilit bir rol oynadığı anlamına gelebilir.

İlgili – Bitcoin ve Ethereum balina hareketliliğinin bir manası var mı?

Bitcoin ise dün en yüklü miktarda işlem yapan blockchain oldu. Chain üzerindeki en büyük işlem 107,986,416 ABD Doları olarak kaydedildi. Dolaşımdaki tüm Bitcoin’leri değeri şu an yaklaşık 132.46 milyar dolar olarak görünüyor. Bu da Bitcoin hakimiyetinin yüzde 66.7 olduğu anlamına geliyor. Bu arada son iki haftada BTC hakimiyetinin bir trend sergileyemediğini de belirtelim. Piyasa hakimiyeti yüzde 66.13 ve yüzde 66.86 arasında gidip geliyor.

Kaynak