BTC : 65737 ₺ ETH : 1640 ₺ XRP : 1.385 ₺ LTC : 317.1 ₺ USDT : 6.786 ₺ XLM : 0.5421 ₺
Anasayfa Kripto Para Haberleri Altcoin Kripto para piyasası ile ilgili en son haberler

Kripto para piyasası ile ilgili en son haberler

Kripto para piyasası ile ilgili en son haberler
0
huobi_koinmedya

Kripto para piyasası ile ilgili derlediğimiz haberlerle karşınızdayız! Bugünkü yazımızda Bitcoin ve altcoinler hakkında dikkat çeken başlıklara yer verdik.


İşte kripto para piyasası ile ilgili en son haberler!

Geçtiğimiz hafta, Bitcoin için oldukça hareketli geçti. Son düşüşün ardından kripto para birimi, iki gün içinde 6,750 dolardan 7,800 dolara yükseldi.

Ancak boğalar, bu yeni bölgeyi savunamadı ve bugün erken saatlerde fiyat, 7,230 dolara çekildi. Bitcoin şu anda, yaklaşık %1.29’luk düşüşle 7,316 dolardan işlem görüyor.

Kripto para piyasası ile Kripto para piyasası ile ilgili en son haberlerBTCUSD Kaynak: TradingView

koinmedya_brave

Bugün Bitcoin ve altcoin piyasası ilgili bazı haberler, yatırımcıları sevindirirken, bazıları ise hayal kırıklığına uğrattı.

XRP, Japonya’nın en büyük kripto borsası BitFlyer’da listelendi

Japonya merkezli kripto borsası BitFlyer bugün, XRP yatırımcılarına bir müjde verdi. XRP’nin, 2 Aralık Pazartesi’den itibaren alım satım için altcoin piyasasında yer alacağını resmen açıkladı.

XRP, Japonya’nın en büyük kripto para borsasının listesine girmesine rağmen, %1,14’lük bir düşüşle 0,218 dolardan işlem görüyor.

Bugün kripto para piyasası ile ilgili dikkat çeken bir diğer başlık ise, Coinbase’nin emanet hesaplarında bulanan Bitcoin miktarı oldu.

koinmedya_brave

Kripto borsalarının, hackerlerin ana hedefi olduğu göz önüne alındığında Coinbase’nin, omuzlarında büyük bir yük olduğu açık. Zira, yeni raporlar ABD merkezli kripto borsasındaki cüzdanlarda 966k Bitcoin’in bulunduğunu gösteriyor.

Tether (USDT) 4. sıraya yükseldi

Ayrıca, en popüler ve en yaygın stabilcoin olan Tether (USDT)’in şu anda, piyasa kapitilizasyonunda 4. sıraya yükseldiğini belirtmeden geçmeyelim.

USDT, fiyatı 1 dolara sabitlenmiş bir stabilcoin olduğu için, piyasa kapitilizasyonu yalnızca, Tether yeni para bastığında yükselir.

Ancak piyasadaki bu değişim, altcoinlerin, stabilcoin karşısında azalan değerle birlikte pozisyonlarını kaybettiklerini gösteriyor.

Yazımızı yayına hazırladığımız sırada, kripto paraların toplam piyasa değeri 198 milyar dolar iken, piyasanın %66.4’ünü kontrol eden Bitcoin‘in market hacminin 132 milyar dolar civarında oluğu görülüyor. 

Bu arada, kripto para piyasası ile ilgili endişe verici bir haber gündeme geldi. Bittrex’i, Vertcoin (VTC) ağı üzerinde yeni bir %51 saldırısı düzenleyerek VTC çalmaya teşebbüs eden hackerlar, 440 ila 4.100$ arasında zarara uğrattı.

Ağın önde gelen sağlayıcısına göre, korsanlar, kripto para biriminin blockchain ağını manipüle etmek için Bittrex’i hedef aldı.

Kaynak