BTC : 82900 ₺ ETH : 2860 ₺ XRP : 1.884 ₺ LTC : 359.1 ₺ USDT : 7.628 ₺ XLM : 0.5865 ₺
  1. Anasayfa
  2. İncelemeUygulama
  3. Kripto para ödemeleri Bakkt Cash uygulaması ile Starbucks’ta

Kripto para ödemeleri Bakkt Cash uygulaması ile Starbucks’ta

Kripto para ödemeleri Bakkt Cash uygulaması ile Starbucks’ta
0

Kripto para ödemeleri Bakkt Cash uygulaması ile Starbucks’ta başlatılıyor. Küresel kahve zinciri Starbucks müşterileri çok yakında, Bakkt’ın Cash uygulaması aracılığıyla kripto para birimleri ile ödeme yapabilecek.


Starbucks yakında, Bakkt aracılığıyla kripto para ödemeleri kabul edecek

Intercontinental Exchange (ICE)’nin iştiraklerinden biri olan Bakkt, yeni Cash uygulaması ile Starbucks müşterilerine kripto para ödemeleri sunmaya hazırlanıyor. Küresel kahve zinciri Starbucks, çok yakında Bakkt tarafından geliştirilen uygulama ile kripto para birimleri ile ödemeler kabul edecek.

Kripto para ödemeleri Bakkt Cash uygulaması ile artık Starbucks’ta
Kripto para ödemeleri Bakkt Cash uygulaması ile artık Starbucks’ta

Bakkt başkanı Adam White, küresel kahve zinciri Starbucks için doğrudan ödeme seçeneği sunacaklarını açıkladı. Starbucks kullanıcıları yakında Bakkt Cash uygulaması aracılığıyla kripto ödemeleri yapabilecek.

New York Borsası’nın ana şirketlerinden biri olan Intercontinental Exchange (ICE)’in iştiraklerinden biri olan Bakkt’ın, bir süredir dijital varlıklara yönelik hizmetler geliştirdiği biliniyor.

koinmedya_brave

Kısa süre önce de kripto paralara yönelik hizmetler geliştirmeye devam etmek için bir finansman turunda 300 milyon dolarlık fon topladığını açıklamıştı.

Bakkt şimdi de Starbucks’da kullanılabilecek kripto ödemeleri ile ilgili bir uygulama geliştirdiğini duyurdu. Dünya genelinde çok sayıda şubesi bulunan Starbucks ile bir ödeme entegrasyonu gerçekleştirdiğini açıkladı. Fakat şu anda, kripto para ödemeleri seçeneği yalnızca sınırlı bir beta sürümünde gerçekleşecek.

Bakkt Başkanı Adam White, şirketin eski CEO’su Kelly Loeffler’ın geçen yıl Georgia Senatörü olarak seçilmesinin ardından şirketin başkanı olarak atanmıştı.

Twitter’da Starbucks ile yapılan yeni ödeme entegrasyonunu açıklayan Adam White’ın açıklamalarına göre, yakında Starbucks mobil uygulaması kullanıcıları, Bakkt Cash ile kripto para ödemeleri yapabilecek.

Bakkt B Serisi fonlama turunda 300 milyon dolar topladı

Bakkt, aralarında ana şirketi Intercontinental Exchange, Microsoft’un M12, PayU, Boston Consulting Group, Goldfinch Partners, CMT Digital ve Pantera Capital gibi şirketlerin de bulunduğu yatırımcılardan 300 milyon dolarlık sermaye topladı. 

Bu arada Bakkt CEO’su Mike Blandina, şirketin bu yaz Bakkt cüzdanını piyasaya sürmeyi planladığını açıkladı. Ayrıca ICE destekli şirket, web sitesine bu yaz piyasaya sürülmesi planlanan Bakkt uygulamasıyla ilgili yeni ayrıntılar ekledi.

Bitcoin ve kripto paralar hakkında daha fazlası için tıklayınız.

Kaynak