BTC : 84174 ₺ ETH : 2926 ₺ XRP : 1.912 ₺ LTC : 370 ₺ USDT : 7.613 ₺ XLM : 0.5949 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Kripto Para Hedge Fonları Her Piyasada Para Kazanıyor.

Kripto Para Hedge Fonları Her Piyasada Para Kazanıyor.

Kripto Para Hedge Fonları Her Piyasada Para Kazanıyor.
0

Kripto para Hedge Fonları her koşulda para kazanabiliyor. Kripto para ister ayı piyasasında olsun, isterse boğa piyasasında, her koşulda fonlarını geliştiren şirketler var, verileriler bunu gösteriyor. 


Hedge Fonları Ayı Piyasasında Nasıl Kazanıyor?

Sadece 2018’de Bitcoin‘in değer kaybı % 40, Aralık ayından itibaren değer kaybı ise % 80 oranında. Buna rağmen bazı piyasa yapıcı şirketler ve arbitraj stratejisini benimseyen şirketler, 2018 yılında kâr elde etmeyi başardılar. Bununla birlikte küçük yatırımcı ve hedge fonlarının kazançları 2017 yılının sonlarına doğru oldukça azaldı.

Volatilite  olmamamasına rağmen kazan elde eden fonlar.

Kripto Para Hedge Fonları Her Piyasada Para Kazanıyor.

koinmedya_brave

Kripto para Hedge Fonları piyasanın nötr olmasına, vahşi dalgalanmalara rağmen kazanç elde etmenin bir  yolunu buluyor.  Özellikle piyasalarda dalgalanmanın çok fazla olduğu dönemlerde yatırımlardan uzak duruyorlar. Bu strateji aynı zamanda kurumsal yatırımcılarında tercih ettiği bir yöntem. Kurumsal yatırımcılar, fiyatlardaki  dalgalanmalarının bitmesini beklerler, riski satın almazlar.

Kazanalar ve Kaybedenler.

 BitSpread Group’ın Kripto para portföy yöneticisi Cedic Jeanson her şeye rağmen 2018’in ilk çeyreğinde % 5.6’lık kâr elde ettiklerini açıklıyor.BitSpread Group Cayman adaları merkezli bir fon şirketi.Pivot Digital Trading-2 (PDT2) ise 2018 de kazanç elde eden bir başka hedge fonu. Fonun kazancı %30 oranında. Sadece mart ayındaki kazançları %4.3 oranında. Pivot Digital Trading  ilk çeyreğin en iyi kazananlarından.

Market Neutral Liquidity SP-Institutional ise yaklaşık 100 milyon dolar yöneten bir fon. Bitcoin, Ethereum, Ripple şirketinin özellikle yatırım yaptığı kripto paralar olmakla birlikte, diğer kripto paralara ise, piyasa koşullarına göre yatırım yapıyorlar. Fon özellikle OKex, Hubi, Kraken ve Binance gibi borsaları tercih ediyor. Firmanın kurucularından biri olan Tiantian Kullander’a göre,  fon 2018 de kripto para yatırımları için 25 milyon dolar bütçe  ayrıdı. Piyasa yapıcılığı trend takibi ve arbitraja odaklanıyor.

2018 bütün hedge fonları için elbette karlı olmadı, kaybedenlerde var. Zarar eden fonlarda var, bunlardan biri olan Silver 8’in kaybı yaklaşık olarak %32 oranında. Silver 8, blockchain star tup  şirketlerinin yanı sıra fintech  ve kripto para şirketlerine yatırım yapıyor.

 

Haberi paylaşmak ister misiniz?
Etiketler: