BTC : 85302 ₺ ETH : 2849 ₺ XRP : 2.166 ₺ LTC : 419.4 ₺ USDT : 7.297 ₺ XLM : 0.7598 ₺
 1. Anasayfa
 2. Kripto Para Haberleri
 3. Kripto Para Haberleri; ÖĞLE POSTASI (2 Nisan 2018)

Kripto Para Haberleri; ÖĞLE POSTASI (2 Nisan 2018)

Kripto Para Haberleri; ÖĞLE POSTASI (2 Nisan 2018)
0
huobi_koinmedya

Günün önemli kripto para haber ve makalelerini, bu günden itibaren Sabah Postası , Öğle Postası ve Akşam Postası başlığında sizlere sunuyor olacağız. Daha önemli haberleri, sizler için detaylı haberler olarak manşetten sunacağız.

Kripto Para Haberleri ve Önemli Gelişmeler

 

 

1.John McAfee,  Attığı Her TWEET İçin Para Kazanacak

kripto para haber
kripto para haber

John McAfee, kripto para piyasasında en başarılı sosyal medya etkileyicilerinden biridir. Son dönemde bazı ICO’ları öven tweetler atıyordu. Bu tweetlerden para kazanıp kazanmadığı merak konusuydu. Daha önce attığı tweetlerden para talep etmediğini açıkladı ama artık bu durum değişiyor. John McAfee kurduğu kurduğu ”McAfee crypto ”takımı ile ICO projelerinin Twitter’da tanıtımını yapacak ve bundan para kazanacak.

 

koinmedya_brave

2.İsveç Merkez Bankası, Kripto Para üretimi İçin IOTA ile görüşüyor

kripto para haber
kripto para haber

Venezuela devlet destekli petro’yu piyasaya sürüldükten sonra, İsveç, küresel pazarda diğer kripto paralar ile rekabet edebilmek için kendi kripto-para birimi E-Krona’yı üretmeyi planlıyor. Birçok ülke, devlet destekli kripto para üretmeni gizli gizli  araştırıyor. İsveç’in bu konuda bir kaç adım önde olduğu anlaşılıyor. İsveç merkez bankası Riksbank, tüketiciler ve şirketlerin küçük işlemlerde, alternatif para olarak e-krona’yı  kullanılmasında bir mahsur görmüyor. E-kronayı normal para birimine eş değer olarak üretmeyi planlıyor. Yeni para için IOTA ile  Risksbank arasında görüşmeler devam ediyor. E-kronanın Blockchain ve Madencilik özelliği olmayacak , IOTAnın  “Tangle” teknolojisi kullanılacak. İsveç, 2019’da tamamlanması beklenen E-Krona kripto para projesinin ilk aşamasında.

3.Stellar Merkez Bankaları ile İşbirliği Yapıyor

kripto para haber
kripto para haber

IBM ile yaptığı ortaklık sonrasında bir anda yıldızı parlayan Stellar‘ın bir sonraki  büyük adımı merkez bankaları ile ortaklık kurmak. Şirket yetkililerin hedefi, XLM’nin merkez bankaları tarafından kullanılan bir para birimine dönüştürmek. Merkez bankaları ile yapılan anlaşmalar şüphesiz yatırımcıların XLP algısını değiştirecek. IBM ‘in halihazırda bazı merkez bankalarına çözüm üretiyor olması Stellar’ı güzel ve parlak günler beklediği anlamına geliyor. Stellar yetkilileri  20 den fazla merkez bankası ile toplantılar yapıldığını ve bazıları ile görüşmelerin hala devam ettiğini duyurdu.

4. Huobi Borsası 100 Kripto Para  ile Resmen Ticarete Başladı

kripto para haber
kripto para haber

Pekin merkezli Çin kripto para borsası, Güney Kore’de yaklaşık 100 kripto para ve 208 pazardan oluşan bir ticaret platformu sunuyor. Ayrıca, platform  yatırımcılarını herhangi bir hırsızlığa karşı  korumak için koruma fonu oluşturdu. Güney Kore pazarı için Huobi tarafından desteklenen kripto paraların bazıları şunlar Bitcoin [BTC], Ethereum [ETH], Litecoin [LTC], Ripple [XRP], Tron [TRX], Gaz [GAS], Qtum [QTUM] , NEO [NEO], NEM [XEM], Bitcoin Cash [BCH], Lisk [LSK], EOS [EOS], VeChain [VEN], Ethereum Classic [ETC], OmiseGo [OMG], Bytom [BTM] .

5. Rusya ICO Düzenlemelerini Açıkladı. Peki Düzenlemer Neyi Kapsıyor?

kripto para haber
kripto para haber

Rus Telekom ve Kitle İletişim Bakanlığı (MinComSvyaz), ilk para Teklifleri (ICO) olarak bilinen, tokenlerin pazarlanması  için gerekli olan düzenlemeleri  paylaştı. Buna göre Rusya ulusal para birimi Ruble’yi, ICO sürecinin ayrılmaz bir parçası olarak konumlandırıyor.  Düzenlemede neler var;

koinmedya_brave

 

 

 

 • ICO organizatörleri 5 yıl süreyle akredite olacaklar;
 • Akreditasyonun gönüllü ve MinComSvyaz tarafından kontrol edilecek;
 • ICO’lar Rusya Federasyonu’na kayıtlı olacak;
 • Başlangıç sermaye en az 100 milyon ruble (1,7 milyon USD) olacak;
 • Kripto para geliştirmek, üretmek ve dağıtmak için lisanslı olınacak;
 • ICO’dan toplanan para Rus bankalarında  tutulacak;
 • Tokenlerin satışı sadece ruble ile ve nakit olarak yapılacak 

 

Etiketler: