BTC : 63264 ₺ ETH : 1566 ₺ XRP : 1.209 ₺ LTC : 285 ₺ USDT : 6.881 ₺ XLM : 0.4713 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para HaberleriBitcoin
  3. Top 3 kripto para fiyat tahmini? BTC, ETH, XRP

Top 3 kripto para fiyat tahmini? BTC, ETH, XRP

Top 3 kripto para fiyat tahmini? BTC, ETH, XRP
0
huobi_koinmedya

Top 3 kripto para fiyat tahmini? BTC, ETH, XRP. Kripto para sektöründe neler oluyor. BTC’de yaşanan düzeltme piyasaları nasıl etkiledi?


Top 3 kripto para fiyat tahmini? Bitcoin, Ethereum, Ripple

Kripto para piyasaları yeni haftaya kötü başladı. Kripto para kapitalizasyonunun tek başın %66’sına hakim olan Bitcoin yaklaşık 400 dolar düşerek 8500 dolara kadar gerilese de, sonrasında biraz toparlayarak 8700 dolarda sabitlendi. Bitcoin’de yaşanan bu düşüş top 10 kripto paranın kırmızıya boyanmasına neden oldu.

kripto para fiyat tahmini

BTC / USD

Dün yaptığımız haberlerde Bitcoin’in üzeride yoğun bir satış baskısı olduğunu ve yakın bir zamanda kademeli bir düşüş yaşayabileceğini siz değerli okurlarımıza bildirmiştik.

koinmedya_brave

İlgili haber: Bitcoin satış baskısı sürerken büyük altcoinler ne durumda?

Bu baskıya daha fazla dayanamayan BTC sabah saatlerinde aşağı yönlü bir ufak bir kırılma yaşayarak bir nebze olsun rahatladı.

kripto para fiyat tahmini

Bitcoin genel eğilimi henüz yükselişe geçmemiş olsa da BTC’nin bir sonraki hamlesinin 9.000 dolara yükselmek olacağını düşünüyoruz. Çünkü BTC son düzeltmede, sonrasında çoğunlukla yükseliş sahnelerine tanık olduğumuz % 61,8 fibonacci düzeltmesini gerçekleştirdi. Bununla beraber RSI göstergesi de BTC’nin aşırı satıldığını ve yükselişe geçebileceğini gösteriyor.

koinmedya_brave

ETH / USD

kripto para fiyat tahmini

Ethereum, Bitcoin’de yaşanan düzeltme hareketinden nasibini alarak bir müddet gerilemiş olsa da yükseliş dinamikleri açısından BTC’ye oranla çok daha iyi bir durum gözüküyor. Özellikle işlem hacminin bu denli düşmesine rağmen, ETH’de meydana gelen kırılmanın çok az bir seviyede kalması, ETH için büyük bir yükseliş dalgası geleceğinin göstergesi. Önümüzdeki günlerde alttan gelen destekle beraber ETH’yi 200 dolar bandında görebiliriz.

İlgili haber: Ethereum yatırımcısından milyon dolarlık başarı hikayesi

XRP / ETH

Genel pazar çöküşüne neredeyse hiçbir karşılık veremeyen XRP, son 24 saatte yaklaşık %3 değer kaybetti.

kripto para fiyat tahmini

XRP an itibariyle 8 Kasım’da destek bularak yönünü yukarı çevirdiği 0.27 dolar seviyelerinden işlem görüyor.

RSI göstergesine baktığımızda aşırı satım bölgesinde olduğunu görüyoruz. Bu veri ışığında XRP’nin yönünü, 0.27 dolardan tekrardan yukarı çevireceğini söyleyebiliriz. XRP yakın zamanda 0.2750 dolar direncini kırmayı başarırsa, alışılagelmiş fiyatı olan 0.30 dolar bandına geri dönebilir.

İlgili haber: Ripple kilit destekte – XRP traderleri long pozisyonlara akın etti

Etiketler: