BTC : 80321 ₺ ETH : 2625 ₺ XRP : 1.788 ₺ LTC : 332.4 ₺ USDT : 7.713 ₺ XLM : 0.543 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para HaberleriBitcoin
  3. Kripto para Bollinger Bantları daralması yaklaşan büyük harekete işaret

Kripto para Bollinger Bantları daralması yaklaşan büyük harekete işaret

Kripto para Bollinger Bantları daralması yaklaşan büyük harekete işaret
0

Kripto para Bollinger Bantları daralması, bu aralar pek hareketsiz olan piyasanın yakında büyük bir hareket görebileceğine işaret ediyor. Asıl soru ile şu: Bu hareket hangi yöne olacak?


Kripto para Bollinger Bantları daralması neye işaret ediyor?

Teknik indikatörler öyle bir aşamaya geliyorlar ki kripto para piyasasındaki bir sonraki büyük hareket artık kaçırılmaz olacak. Birkaç haftalık konsolidasyondan sonra genellikle böyle bir adım gelir ki burada şöyle bir soru ortaya çıkıyor: Yukarı yoksa aşağı?

Bitcoin piyasasından son birkaç günde çok az şey yaşandı. Bir hafta boyunca devam eden düşüş ile BTC yüzde 6 değer kaybederken, Perşembe günü de 7,100 dolar ile dip seviyesi görmüştü.

O zamandan bu yana ise çok yavaş bir tırmanış yaşadı ki Bitcoin şu anki 7,250 dolar seviyesine kadar ulaştı. İşlem gördüğü bu seviye, üç haftalık yatay kanalının alt kenarı.

koinmedya_brave

Kripto para Bollinger Bantları daralması, bu aralar pek hareketsiz olan piyasanın yakında büyük bir hareket görebileceğine işaret ediyor. Asıl soru ile şu: Bu hareket hangi yöne olacak?

John Bollinger’in kendisi, çoğu kripto paranın grafiğindeki büyük daralmaya dikkat çekerek, büyük bir hareketin yakın olduğunu söylüyor. Şunları söyledi: “Kripto paraların çoğu Bollinger Bantları daralması yaşıyor ya da çok yakın. Dikkat etme zamanı.”

İlgili – Bollinger’a göre Bitcoin dip yapmış olabilir

Bu arada piyasadaki genel durum hala ayı kalmaya devam ediyor ve pump söyleminden çok dump söylemleri almış başını gidiyor.

Bitcoin hakimiyeti bağlamında ise Tradingview.com’a göre yüzde 68’e bir düşüş var. Altcoinler yatay görünüyor ve onların piyasa hakimiyetini neyin artırdığını görmek çok zor.

Diğer BTC ölçümleri de ayı. Mesela korku ve açgözlülük endeksi bugün 22 seviyesine kadar kayarak “aşırı korku” gösteriyor.

Hafta boyunca birkaç defa dirençleri kırma testleri ve bunların başarısız olması ile öyle görünüyor ki ayılar bu sefer doğru yolda olabilir. Altı aylık aşağı yönlü trend kırılmadı ki bu da BTC fiyatının yılın son günlerini 6,000 dolar bölgesinde geçirebileceğini düşündürüyor.

Piyasanın geri kalanı

Bir hafta daha sona ererken, altcoinlerin çoğundan çok az haber var. Toplam piyasa değeri hala ayı ve 200 milyar doların altında. Ayrıca piyasa geçen hafta aynı dönemle kıyaslandığında yüzde 4 küçüldü.

İlgili – Buterin, Serenity ve Ethereum 2.0 tarihleri hakkında konuştu

Varlıkların çoğunun işlem hacmi ve volatilitesi düşüyor. Ethereum da istisna değil ve şu an 145 dolar civarında işlem görüyor. ETH bu yılki kazançlarının hepsini kaybetti ve Ocak ayı fiyatına geri döndü. Yine de DeFi pazarının büyümesi, stake etmenin getirecekleri ve Serenity’nin başlaması Ethereum için daha iyi bir 2020 vaat ediyor.

Kaynak