BTC : 19.1 ₺ ETH : 80637 ₺ XRP : 68.1 ₺ LTC : 0.00649 ₺ USDT : 43.93 ₺ XLM : 522.7 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para HaberleriBitcoin
  3. Kripto market likiditesi artarken Bitcoin hakimiyeti dirence takıldı

Kripto market likiditesi artarken Bitcoin hakimiyeti dirence takıldı

Kripto market likiditesi artarken Bitcoin hakimiyeti dirence takıldı
0

Bitcoin hakimiyeti artıyor. Ancak bunun yalancı bir bahar olabileceğinden şüpheleniliyor.


Bitcoin ve kripto market, menkul kıymetler borsası tüccarlarının, fiyat etrafında yükseliş algısı oluşturan kümelenmeleriyle birlikte küçük sıçramalar yapıyor.

Corona virüs nedeniyle yaşanan düşüş korkusu ve satışlara rağmen, menkul kıymetler borsası da tarihi bir yükselişe şahitlik etti. SPX indexi %6.4 arttı. Ancak pek çok yatırımcı, an itibariyle iyileşmekten çok uzak ekonomi nedeniyle bunun bir ölü kedi sıçrayışı olabileceğinden şüpheleniyor.

Bakınız:Bitcoin 8000 dolar için mücadele veriyor

koinmedya_brave

27 mart 2020 UTC 4:30’da Bitcoin fiyatı 6,800 doları gösteriyordu. Eğer menkul kıymetler borsası ile korelasyon devam ederse fiyat biraz daha yükselebilir.

Ayrıca, Bitcoin hakimiyeti yüzdeliği  artışı, %68’de 200 günlük hareketli ortalama tarafından  reddedildi. Dünün kazanan lider kriptoları arasında XRP, Binance (BNB) Coin, Stellar (XLM) ve Monero var.

Bitcoin hakimiyeti Kripto market likiditesi artarken Bitcoin hakimiyeti dirence takıldıAynı zamanda Bitcoin kripto marketleri likidite canlanmasına şahitlik ediyor. Bu oran kanlı 13 Mart tarihindeki panik satışları nedeniyle muazzam düşü göstermişti. Önemli kripto tüccarlarından XC, attığı tweette şunları söyledi:

“Likidite yavaşça markete giriyor. Bu, %10’a kadar inerek 20 milyon civarına düşmüştü. Şimdi ise 55 milyon ile 2 katından fazla arttı.”

 

Bitcoin hakimiyeti Kripto market likiditesi artarken Bitcoin hakimiyeti dirence takıldı

 

Stabil coinlerin volümlerinin artmasıyla birlikte likiditedeki yükselme, kripto marketleri önemli ölçüde güçlendirecek. Boğa marketleri genellikle Bitcoin ile başlıyor ve sonra büyük altcoinlere ve nihayetinde orta kapasiteli altcoinlere yayılıyor.

XRP’deki yükseliş, günlük ölçekte %8,95 oldu ve fiyatı 0.17 doları buldu. Bu da altcoinlerdeki rahatlamanın eli kulağında olduğunu düşündürüyor. Ancak zayıf temeller nedeniyle yükselişin ardındaki şüphe devam ediyor.

Altcoin projeleri muhtemelen ilerleme ve benimsenmede yavaşlama görecek. Dahası, varlıklarla birlikte olan mevcut risk nedeniyle, şu anki makro çerçeveden bakıldığında hala ayılar işaret ediliyor. Önemli kripto tüccarı Don Alt attığı tweette şunları söyledi:

“BTC yukarı, aşağı gidebilir ya da ya da yatay seyredebilir gibi görünüyor. Altlar ise aşağı, aşağı ve aşağı yönde gidebilir.”

Kaynak

 

Etiketler: