BTC : 19.57 ₺ ETH : 81398 ₺ XRP : 67.39 ₺ LTC : 0.00654 ₺ USDT : 44.36 ₺ XLM : 525.3 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Son 1 haftada kripto dünyasında neler yaşandı – Kısa haber turu

Son 1 haftada kripto dünyasında neler yaşandı – Kısa haber turu

Son 1 haftada kripto dünyasında neler yaşandı – Kısa haber turu
0

Kripto dünyasında son bir haftada neler yaşandı? Geçtiğimiz yedi gün Bitcoin ve altcoinler için çok heyecanlıydı. Kısa bir haber turu yapalım.


Son 1 haftada kripto dünyasında neler yaşandı

Geçtiğimiz hafta BTC yüzde 11 değer kazandı ve alıcıların da kitlesel olarak öne çıkması sonucu 9,000 doların üzerine ralli yaptı. Bitcoin zaten ilgi çekerken bir de altcoinler de performansları ile dikkatleri üzerlerine topladı. Uzun süre sonra ilk defa altcoinler Bitcoin’i performans olarak geride bıraktı.

Ethereum yüzde 22 yükselerek birden fazla ayın zirvesini kaydetti ve yeniden pozitif haberler, alım baskısı ile karşımıza çıktı. Bitcoin SV yüzde 75 değer kazandı. Bunda Craig S. Wright ile eski ortağının davasındaki gelişmeler önemli rol oynadı. Diğer altcoinler ise haftalık bazda yüzde 10 ile yüzde 20 arasında değer kazandı.

İlgili – Bitcoin’in 9000 dolar üzerine çıkması sonrası beklenti hangi yönde?

koinmedya_brave

Kripto dünyasında son bir haftada neler yaşandı? Geçtiğimiz yedi gün Bitcoin ve altcoinler için çok heyecanlıydı. Kısa bir haber turu yapalım.

Toplam kripto para piyasası değeri grafiği

Piyasa gibi kripto para sektörü de iyi derecede pozitif gelişmelere şahit oldu. Bunları aşağıdaki gibi sıralayabiliriz.

Bitcoin ve kripto haberleri

Grayscale’in Bitcoin ve kripto ürünlerine yatırım akını: Grayscale 16 Ocak’ta “2019 Dijital Varlık Yatırım Raporu” yayımlandı. Rapora göre şirket 2019’da 607.7 milyon dolar değerinde yatırım çekmiş. Burada bir husus öne çıkıyor. Söz konusu 607.7 milyon dolarlık yatırımdan 471.7 milyon doları şirketin amiral gemisi “Grayscale Bitcoin Trust”a gitmiş. İnsanlar hala büyük ölçüde yatırım olarak BTC’yi tercih ediyor. Buradaki ikinci husus ise rekor düzeyde kurumsal ilgi ve yatırımın olması. Grayscale, Bitcoin ve kripto fonlarına çektiği yatırımların yüzde 71’inin geleneksel hedge fonları, emekli maaşları ve bağışlar gibi oyunculardan temin edildiğini açıkladı.

Kripto devi Gemini sigorta işine başladı: Winklevoss ikizlerinin yönettiği kripto devi Gemini Trust, Nakamoto ismini verdikleri kendilerine ait bir sigorta şirketi kurdular. Bu şirket ise Gemini’nin Bitcoin muhafaza bölümünün müşterilerine hizmet verecek. Gemini muhafaza bölümünde müşterilerin yaklaşık 200 milyon dolarlık varlığı bulunuyor. Bu hizmet soğuk/offline cüzdanları kapsıyor.

Eski üst düzey ABD’li finansal yetkili dijital dolar istiyor: Christopher Giancarlo, CFTC’nin eski başkanı ve Bitcoin’e verdiği destekten dolayı “Crypto Dad” lakabını aldı. Giancarlo, kâr amacı gütmeyen Dijital Dolar Vakfı kurdu ve bununla dijital doların çıkarılması ve geliştirilesine önayak olmaya çalışıyor.

NBA takımı Sacramento Kings Ethereu kullanacak: Resmi basın duyurusuna göre, Sacramento Kings, hayranların oyun içi spor malzemeleri (oyunda giyilen formalar, toplar vb.) satın almalarına izin verecek yeni bir açık artırma platformu kuruyor. Platform, Ethereum merkezli bir blockchain geliştirme stüdyosu olan ConsenSys ile işbirliği içinde yapıldı, çünkü tedarik zinciri için blockchain kullanan Treum adlı bir çözümü aktif olarak kullanıyor.

Twitter Bitcoin bahşiş özelliğini getiriyor: Kripto dünyasında dolaşan bir başka bir haber ise Twitter’in Bitcoin bahşişleri özelliğini getirmesi ile ilgili söylentiler. Hatta bunun için Lightning Network bile kullanacağı ifade ediliyor.

Kaynak