1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Kripto Balinaları Gündem: Ethereum balinaları boş durmuyor

Kripto Balinaları Gündem: Ethereum balinaları boş durmuyor

Kripto Balinaları Gündem: Ethereum balinaları boş durmuyor
0

Ethereum balinaları boş durmuyor. ETH fiyatı aylık dip seviyesine gerilerken, balinalar da coin biriktirdi. Veriler şunu gösteriyor. Ethereum ağına 68 yeni balina daha katıldı.


Ethereum balinaları boş durmuyor

Kısa süre önce Ethereum fiyatı tıpkı Bitcoin gibi teknik bir kırılma yaşadı. Haziran 2019’un 370 dolar zirvesinin de altına düşen ETH, 7 günden kısa sürede yüzde 30 değer kaybetti. Tabii fiyatın düşmesi muhtemelen ETH’nin günlük işlemlerine gölge düşürüyor. Ancak buna rağmen bazı kripto yatırımcıları bu durumdan etkilenmiş görünmüyorlar.

Yüzde 30 düşüşe rağmen 68 yeni ETH balinası ağa katıldı

Davranış analizi şirketi Santiment’in indikatörünün sağladığı verilere göre, ETH balinaları düşen fyattan faydalanarak daha fazla coin biriktirdi. Fiyat düşerken 1,000 ile 10,000 arasında ETH bulunan adres sayısı son üç günde arttı.

Daha kesin söylersek, kripto piyasası kan kaybederken, yaklaşık 68 balina daha Ethereum ağına katıldı. Bu da şu demek. Bu 68 yeni yatırımcının elinde mevcut fiyattan hesaplayacak olursak 340,000 dolar ile 3,400,000 dolar arasında değere sahip Ethereum var.

koinmedya_brave

İlgili – DeFi yarışının Ethereum’a etkisi ne oldu?

İlginçtir ki bu yeni balinalar, tam da fiyat düşerken piyasaya adım attılar. Fiyat ise 5 Eylül’de 325 dolar dip seviyesine kadar yüzde 30 düşmüştü. Ağustos’un son günü Ethereum fiyatı 370 dolara olarak görünüyordu.

Kripto analist Ali Martinez, bu bilgilere paylaştığı bir tweetinde yer veriyor: “Santimentfeed’in coin dağılım grafiği şunu gösteriyor. Ethereum düşerken milyon dolarlık ETH adreslerinde artış oldu. Bunlar balina olarak da bilinen adresler. Son üç günde yaklaşık olarak 1K ile 10 K arasında ETH’ye sahip olan 68 yeni balina ağa katıldı.”

Ethereum balinaları boş durmuyor. ETH fiyatı aylık dip seviyesine gerilerken, balinalar da coin biriktirdi. Veriler şunu gösteriyor. Ethereum ağına 68 yeni balina daha katıldı.

Ethereum balinalarının sayısının artması muhtemelen büyüyen DeFi sektörü ile yakından bağlantılı. Merkezsiz finans Ethereum ağı üzerine kurulu. Ayrıca DeFi’de kilitli ETH miktarı da sürekli yükseliyor. Bu da ETH’ye olan talebi artırıyor.

İlgili – DeFi sayesinde 200 dolarını 290.000 dolar yapan efsane traderi tanıyın!

68 yeni balina ise ETH piyasasına bir miktar alım baskısı da getirdi. Bu alımlar devam ederse, Ethereum fiyatı çöküş öncesi seviyelere kadar toparlanabilir. Son birkaç günde ETH’nin Bitcoin’den daha iyi toparlanma göstermesinin de sebebi anlaşılabilir.

Kaynak

Total
0