BTC : 65030 ₺ ETH : 1619 ₺ XRP : 1.428 ₺ LTC : 319.5 ₺ USDT : 6.789 ₺ XLM : 0.5128 ₺
Anasayfa Kripto Para Haberleri Altcoin Kripto baharının mimarları Ethereum, Ripple ve Litecoin olacak

Kripto baharının mimarları Ethereum, Ripple ve Litecoin olacak

Kripto baharının mimarları Ethereum, Ripple ve Litecoin olacak
0
huobi_koinmedya

Kripto baharının mimarları Ethereum, Ripple ve Litecoin olacak. Bu yönde bir görüş bildiren analist, bir altcoin rallisi için kırılması gereken Bitcoin hakimiyet oranına da işaret ediyor.


Kripto baharının işaretleri ETH, XRP ve LTC grafiklerinde

Kripto analist Nicholas Merten, altcoin piyasasında yaklaşan ralli ile ilgili daha fazla işaret gördüğünü bildiriyor.

YouTube kanalı DataDash’i işleten Merten, toplam kripto piyasa üzerindeki Bitcoin hakimiyetinin “can çekişiyor” olarak görüldüğüne dikkat çekiyor. Ona göre BTC hakimiyeti yakın zamanda da düşmeye devam edecek ve bununla da Ethereum, XRP ve Litecoin için BTC karşısında ralli yapma şansı doğacak.

Merten kripto baharı ile ilgili şöyle diyor: “Son birkaç haftadır önemli değişimler görüyoruz. Bitcoin hakimiyeti düşmeye başlıyor. Bu durum Eylül’ün başlarında başlamıştı. O zamandan bu yana insanlar trend değişimi yaşayacağımız düşüncesine kapıldı. Daha önce Bitcoin’inde yükselişler görürken, şimdi tam terzi bir durumla karşıyayız.”

koinmedya_brave

Kripto analistine göre piyasada trend değişimi var. Merten, Bitcoin’deki düşüş için, “Özellikle yüzde 67.5’in altına önemli bir kırılmayı iple çekiyorum.” diye konuştu.

Altcoinlerde kripto baharı konusunda umut dolu konuşan analist, piyasa değerine göre ilk sıralarda yer alan ETH ve XRP’de kıpırdanma görüyor. Ona göre bu piyasanın kanunu. Bir kere sermaye bir varlıktan çıkınca, daha aşağıdaki varlıklara doğru akar. Süreç böyle devam eder.

Merten ayrıca kırılma yaparak öne çıkabilecek kripto paralardan birinin de Litecoin olduğunu düşünüyor.

Merten şöyle devam ediyor: “İlginç olan şu ki, Litecoin’de bütün indikatörler gerçekten de iyi görünmeye başlıyor. 2018 yılı yazında gördüğümüz momentum indikatörünün düzleşmesini yaşıyoruz. Skolastik RSI da burada neredeyse kanalın ortasına geliyor ki bu da bir boğa işareti…”

koinmedya_brave

Bitcoin hakimiyetinde yüzde 67.5’in kırılması önemli bir nokta

Kripto analist Nicholas Merten, kripto baharı ve altcoinler için rallinin ne zaman başlayacağı ile ilgili de bir tahminde bulunuyor. Merten, bu konudaki tahmini ile ilgili, “Bence, LTC her seferinde yeni dip görerek bir miktar gerileyen uzun vadeli destek çizgisi boyunca ilerlemeye devam edecek. Bununla da öyle bir fiyat aralığındayız ki piyasanın değer kazanmaya başlamasını görebiliriz. Ancak yine de üç ya da dört haftadan önce rallinin başlamayacağını düşünüyorum. Ya da en azından yüzde 67.5’i (Bitcoin hakimiyeti) kırmadan başlamayacak.” ifadelerini kullanıyor.

Litecoin 2019 yılında çok dalgalı bir dönem geçirdi. LTC yıla 30.46 dolardan işlem görerek başlarken, 22 Haziran’da 143.46 dolar ile zirve yapmıştı. Tam da halving yaklaşırken. 5 Ağustos’taki başarılı halvingden sonra ise LTC keskin bir düşüş yaşadı. Şu an da CoinMarketCap verilerine göre, 56.64 dolardan işlem görüyor.

Kaynak