BTC : 82299 ₺ ETH : 1.867 ₺ XRP : 46.21 ₺ LTC : 7.689 ₺ USDT : 350.6 ₺ XLM : 0.2447 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para HaberleriBitcoin Haberleri
  3. Korkmayın – Bitcoin’de yeni dipler gelmeyecek

Korkmayın – Bitcoin’de yeni dipler gelmeyecek

Korkmayın – Bitcoin’de yeni dipler gelmeyecek
0

“Bitcoin’de yeni dipler gelmeyecek” bu tespit Kıdemli Analisti FilbFilb’a ait. Temel arz ve talep kuralının Bitcoin’in 2019’un en düşük seviyesine inmesini engelleyeceğine inanıyor.

 Korku, Belirsizlik ve Şüphe Bitcoin’i Yeni Bir Çöküşe Sürükler Mi?

Bitcoin’in en son fiyat hareketi, kripto para yatırımcıları için bir takım zorlukları beraberinde getirdi. Bitcoin değerinin 10.000$ altına düşmesiyle ayılar, Bitcoin’in 5.000 – 7.500 $ aralığına yeniden uğramasını istiyor. Teoriler çoğalsa da 2 gün önce yaşanan düşüşe dair en mantıklı açıklama şu: Facebook Libra’nın ABD Senatosu Bankacılık Komitesi ile yaptığı duruşmayla oluşan korku Bitcoin fiyatını daha düşük bir seviyeye çekti.

Ünlü kripto analisti FilbFilb, kısa bir süre önce BTC fiyatının neden $3,120 seviyesine yakın bir yere gelmeyeceğine dair argümanını bir flood şekilde Twitter’da yayınladı. FilbFilb ve Satoshi Nakamoto’ya göre, madencilerin kar etmesi için Bitcoin fiyatı madencilik maliyetinin altına düşemez.

… Herhangi bir malın fiyatı, üretim maliyetine doğru yükselme eğilimindedir.”

Arz ve Talep 

Esasen, temel arz ve talep kuralları Bitcoin fiyatını belirleyecekti. Ocak ayında JP Morgan Chase analistlerinin raporunda, 2018’in 4. çeyreğinde ortalama Bitcoin kazma maliyetinin 4.060 dolar olduğu belirtiliyordu. Bu ortalamayı mevcut Bitcoin fiyatı ile kıyaslarsak, madencilerin hala Bitcoin başına yaklaşık 5.500 dolarlık bir kar elde ettiğini gösteriyor.

koinmedya_brave

FilbFilb:

”2018’te olan şey, madencilerin Bitcoin’lerini marjinal maliyetlerle satmasıydı. Bunun sonucunda madenciler güçsüz rakiplerini ortadan kaldırılırken, en güçlü madenci rakipler hayatta kaldı.”

Bitcoin'de yeni dipler Korkmayın - Bitcoin'de yeni dipler gelmeyecek

Bitcoin'de yeni dipler Korkmayın - Bitcoin'de yeni dipler gelmeyecek

Devlet ve Bitcoin

Libra projesinin ayrıntılarını  tartışmak üzere iki günlük ABD Senatosu Bankacılık Komitesi’nin Facebook’la görüşmesi sonrasında Bitcoin son zamanlardaki en önemli düşüşünü gerçekleştirdi. Ayrıca Bitcoin fiyatı, ABD Başkanı Donald Trump, Hazine Sekreteri Steven Mnuchin ve Federal Rezerv Başkanı Jerome Powell’ın son yorumlarından etkilendiği gibi bundan sonra yapacaklarından da etkilenebilir.

Yetkililer, organize suç ve terörist faaliyetlerinin kripto para birimleri ile kolaylaşması konusunda halkı ve tasarımcıları uyardı. Mnuchin, kripto paralarla ilgili “ulusal bir güvenlik tehdidi” yaftasını yapıştıracak kadar ileri gitti . BTC alıcılarının, Trump yönetiminin büyüyen kripto sektöründeki bir tür kısmi yasağı veya katı düzenleme yapabileceğinden korkarak bir duraklama yapması mümkün.

Uzun vadede, mevcut geri çekilme muhtemelen sadece geçici bir çözümden başka bir şey değildir. Ayrıca, BTC yatırımcılarının çoğunluğu sektörde  boğa görünümünü korumaktadır. Fidelity Investments, TD Ameritrade, E* Trade ve ICE gibi kurumsal yatırımcıların, müşterilere kurumsal ve nihayetinde perakende dijital varlık hizmetleri sağlama niyetlerini açıkça ifade ettikleri de unutulmamalıdır. Bu nedenle korkmayın, bitcoin’de yeni dipler gelmeyecek.

Kaynak

Etiketler: