BTC : 82718 ₺ ETH : 2935 ₺ XRP : 1.899 ₺ LTC : 369.2 ₺ USDT : 7.575 ₺ XLM : 0.6069 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para HaberleriBitcoinBitcoin Haberleri
  3. Kısa vadeli Bitcoin düşüşleri dikkate alınmalı mı?

Kısa vadeli Bitcoin düşüşleri dikkate alınmalı mı?

Kısa vadeli Bitcoin düşüşleri dikkate alınmalı mı?
0

Kısa vadeli Bitcoin düşüşleri dikkate alınmalı mı? Kısa vadede yaşanan düşüşler Bitcoin boğa trendini tersine çevirebilir mi? Oluşan konjonktür nasıl okunmalı?


Kısa vadeli Bitcoin düşüşlerini dikkate almalı mıyız?

2020 yılı tam anlamıyla Bitcoin’in geleneksel makro ekonomik varlıklarla ve BTC’yi eleştirenlerle hesaplaştığı bir yıl oldu. BTC ,mart ayında Covid-19 pandemisinin tüm global finans sektörüne vurduğu ağır darbenin ardından 30 günlük kısa bir sürede toparlanarak, tüm emtialar içinde en hızlı geri dönen varlık sınıfı oldu.

BTC’nin bu denli hızlı bir geri dönüşe imza atması, 12 Mayıs’ta gerçekleşen Bitcoin Halving etkinliğini de oldukça sesli bir şekilde geçmesini sağladı.

BTC’nin bu performansı bütün gözlerin kripto sahnesine çevrilmesine neden oldu. Öyle ki bu performans sayesinde ünlü araştırma şirketi Messari, BTC kabulünün bir sonraki aşamaya ulaştığına dair görüş bildirgesi bile yayımladı.

koinmedya_brave

BTC halving etkinliği kurumsal yatırımcının dikkatini çekti

Bitcoin’in diğer tüm alınıp satılabilir varlıkları geride bırakarak 12 Mart muharebesinin yaralarını hızlı bir şekilde sarması ve 4.000 dolar bandından 10.000 dolar bandına kadar yükselmesi, BTC halving etkinliğinin gürültüsünün de bir hayli artmasını sağladı. Wall Street’in eski kurtlarından Paul Tudor Jones dahil pek çok kurumsal şirket sahibi, bu süreçte BTC’ye meyletti.

Tudor Investment Corporation sahibi Paul Tudor Jones, yatırım fonlarının bir kısmını BTC’ye yönlendirdiğini itiraf ederken, oluşan yeni konjonktürde BTC’yi, hedefe en hızlı giden at olarak betimledi.

İlgili haber: Efsanevi yatırımcı Paul Tudor Jones: ‘Kripto para yatırımları en hızlı at’

Kısa vadeli BitcoinHer ne kadar Bitcoin fiyatı, mayıs ayı boyunca oluşan kalburüstü metriklerle aynı doğrultuda bir grafik çizemeyip kısa vadeli düşüşler yaşasa da, son bir kaç ayda oluşan pazar elemanları, sektörün geleceği için oldukça pozitif faktörler olarak karşımıza çıkıyor.

Özellikle artan kurumsal yatırımcılar düşünüldüğünde, mevcut düzeltme ikliminden ayrılan bir Bitcoin’in, 2020’yi, 2019 pik noktası olan 13.800 dolardan çok daha yüksek bir seviyede bitireceğini varsaymak oldukça gerçekçi bir senaryo gibi görünüyor.

Kripto para sektöründen son dakika haberler ve çarpıcı değerlendirmeler için bizleri takip etmeye devam edin. Sağlıcakla kalın.

Etiketler: