BTC : 87000 ₺ ETH : 3239 ₺ XRP : 2.212 ₺ LTC : 419.2 ₺ USDT : 7.383 ₺ XLM : 0.7739 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Kimse ihtimal vermese de Ethereum’un gözü yükseklerde

Kimse ihtimal vermese de Ethereum’un gözü yükseklerde

Kimse ihtimal vermese de Ethereum’un gözü yükseklerde
0
huobi_koinmedya

Ethereum son 2 gündür 230 dolarlık direnci aşamıyor. 220 dolar seviyesinde de destek buluyor. Azınlıkta kalan analistlere göre Ethereum gözü yükseklerde.


Ethereum gözü yükseklerde

DeFi platformlarındaki yoğun talebin etkisi ile DeFi tokenları ciddi talep görüyor. Özellikle Compound, Aave ve Kyber Network gibi DeFi tokenlarının fiyatlarında dikkat çeken değer artışı yaşanıyor. Yazının kaleme alındığı saatte Kyber Network token %10’un üzerindeki değer artışı ile günün en çok değer kazanan kripto parası.

Ancak Ethereum bu canlılıktan payına düşeni alamıyor. Ethereum’un bu dönemde yaşadıkları Ripple’ın XRP’sinin 2019 yılında yaşadıklarını hatırlatıyor. Bu dönemde Ripple; SBI Holding ve MoneyGram gibi dev firmalarla anlaşmalar gerçekleştirdi. Bu firmalar uluslararası ödemelerde XRP’yi köprü para birimi olarak kullanacaktı. Ancak geldiğimiz noktada bu firmaların XRP’yi köprü para birimi olarak kullanmalarının fiyatlar üzerinde pek de etkili olmadığı gördük. 2019 yılında XRP fiyatları 2020’ye kıyasla daha değerliydi.

Doğal olarak bazı Ethereum yatırımcıları haklı olarak şu soruyu soruyor: Ethereum’un fiyatları şimdi artmayacaksa ne zaman artacak?

koinmedya_brave

Cactus ismi ile analizleri twitter üzerinden paylaşan analiste göre HTF analizine göre Ethereum oldukça iyi tutunuyor. Bu analize göre Ethereum, Temmuz ayı içerisinde 242 doları kırabilecek.

Ethereum’un gözü yükseklerdeLuke Martin, Coinist Podcast’te Ethereum’un XRP, LTC ve EOS gibi altcoinlerden ayrışmaya başladığını belirtti. Martin özellikle Ethereum 2.0’ın Ethereum fiyatlarında bir yükseliş dalgasının başlaması için bir hikaye oluşturacağını düşünüyor. Ancak Ethereum 2.0 hakkında kafa karıştırıcı açıklamalar Ethereum boğalarının motivasyonunu azaltıyor.

Ethereum 2.0’ın başlatılması konusunda net bir tarih açıklanamıyor. Hatta güncellemenin tamamlanmasının 2 yıl alabileceği ileri sürülüyor.

Kaynak

koinmedya_brave