BTC : 64051 ₺ ETH : 1589 ₺ XRP : 1.37 ₺ LTC : 314.2 ₺ USDT : 6.787 ₺ XLM : 0.477 ₺
Anasayfa Kripto Para Haberleri Bitcoin Kaspersky’nin Orta Doğu, Türkiye ve Afrika Bitcoin ve kripto para anketinden önemli sonuçlar

Kaspersky’nin Orta Doğu, Türkiye ve Afrika Bitcoin ve kripto para anketinden önemli sonuçlar

Kaspersky’nin Orta Doğu, Türkiye ve Afrika Bitcoin ve kripto para anketinden önemli sonuçlar
0
huobi_koinmedya

Kaspersky’nin META Bölgesi (Orta Doğu, Türkiye ve Afrika) ülkeleri arasında gerçekleştirdiği Bitcoin ve kripto para anketinden önemli sonuçlar öne çıkıyor.


 META Bölgesi Bitcoin ve kripto para anketinden önemli sonuçlar

Kaspersky, META (Orta Doğu, Türkiye ve Afrika) ülkeleri genelinde gerçekleştirdiği Bitcoin ve kripto para anket çalışmasının sonuçlarını yayınladı. Anket META grubu ülkelerinin Bitcoin ve kripto para algısı ve tutumu hakkında önemli bilgiler vermektedir.

Ankete katılanların %29’u Bitcoin ve kripto paralar hakkında fikir sahibi. Ancak katılımcıların %13’ü sanal paraların nasıl çalıştığı konusunda yeterli bilgilerinin olduğunu belirtiyor.

Kaspersky’nin araştırması insanlarda kripto para kullanımı arzusu olduğunu ancak bilgi eksikliğinin kullanımı azalttığını vurguluyor. Kripto para kullananların %14’ü ise zamanla piyasaların komplike olduğunu düşündüklerinden kullanımdan vazgeçtiklerini belirtiyor.

koinmedya_brave

Katılımcıların %16’sı kripto para fiyatlarının aşırı dalgalandığını söylüyor. Kripto paraları istikrar kazandıktan sonra kullanabileceklerini ifade ettiler. Katılımcılardan bazıları ise kripto paraların gelip geçici olduğunu düşünüyor. %24’lük kesim dijital varlıkları dikkate değer bulmuyor.

Katılımcıların %25’i ise şimdilik olmasa da gelecekte bir gün kripto para kullanabileceğini söyledi.

Ankete katılan kişilerin büyük çoğunluğu (yaklaşık %19’u) kripto para piyasalarında dolandırıcılık ve siper suç korkusu yaşıyor. Kripto para kullanıcıları arasında %14’lük kesim ise bu konuda mağdur olduğunu ileri sürüyor.

Anket genel olarak değerlendirildiğinde bilgi eksikliği ve güven eksikliği kripto paralarının adaptasyonu önünde en büyük engel olarak duruyor.

koinmedya_brave

Aşağıdaki haber başlıkları ilginizi çekebilir:

Cornell’den Profesör Emin Gün Sirer Bitcoin ağının hantallığı tartışmasını yeniden başlattı

Eğer gerçekleşirse Ethereum için müthiş: CME, Ethereum vadeli işlemlerine başlayabilir

2020 sonunda Bitcoin madencilerinin en az yüzde 70’i kapanabilir

 Not: Bu yazı yatırım tavsiyesinde bulunmamaktadır. Bilgilendirme amaçlıdır.

Kaynak