BTC : 62978 ₺ ETH : 1605 ₺ XRP : 1.322 ₺ LTC : 288.3 ₺ USDT : 6.886 ₺ XLM : 0.668 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para HaberleriBitcoin
  3. Kasım ayı Bitcoin volatilitesinin yüksek olacağına dair görüşler yükseliyor

Kasım ayı Bitcoin volatilitesinin yüksek olacağına dair görüşler yükseliyor

Kasım ayı Bitcoin volatilitesinin yüksek olacağına dair görüşler yükseliyor
0
huobi_koinmedya

Bitcoin volatilitesinin Kasım ayında artacağı bekleniyor. Geçmiş yıllara ait Kasım ayıları verilerine baktığımızda bu iddia güç kazanıyor.


Kasım ayları Bitcoin volatilitesinin arttığı aylar

Bitcoin fiyatları, 25 Ekim’deki pumptan sonra  9.000-9.500 dolar bandında konsolide olmuş durumda. Bitcoin, 9.500 doların üstüne çıktığında satış baskıları artıyor ve BTC tekrardan 9.500 doların altına geriliyor. Son bir haftadır Bitcoin fiyatlarında düşük bir volatilite yaşanıyor. Saatlik Bitcoin fiyatlarında baktığımızda daralan Bollinger Band’larından azalan volatilite net biçimde seyredilebiliyor. Benzer biçimde Bitcoin işlem hacmi ise 26 Ekim’de yaklaşık 50 milyar dolar seviyesini göstermişti. Bu rakam giderek 20 milyar dolar seviyesine kadar düştü.

Lütfen Bkz: ABD’de Bitcoin kullanıcısı sayısı toplam Bitcoin sayısını geçti

Bitcoin volatilitesinin Kasım ayı Bitcoin volatilitesinin yüksek olacağına dair görüşler yükseliyor

koinmedya_brave

Ancak daha Kasım ayının ilk günlerindeyiz ve bazı analistlere göre bizleri yüksek volatiliteli bir ay bekliyor. Bu analistlerden birisi de Big Chonis ve Kasım aylarında tarihsel olarak yüksek dalgalanma yaşandığını belirtiyor. 2018 yılının Kasım ayını hatırlıyoruz. Hem hardfork’un yarattığı belirsizlikler hem de kripto kışının baskısı ile Bitcoin fiyatları 6 bin dolar bandından 3 bin dolar bandına gerilemişti. 2017 yılının Kasım ayında ise pozitif yönde bir volatilite artışı yaşanmış ve Bitcoin tarihi boğa koşusuna başlamıştı. Aşağıdaki grafikte Bitcoin fiyatlarındaki aylık değişimi görüyoruz.

Bitcoin volatilitesinin Kasım ayı Bitcoin volatilitesinin yüksek olacağına dair görüşler yükseliyor

2017 ve 2018 Kasım aylarında oluşan mumların boyutları görece yüksek. 2019 Kasım ayının mumu ise daha yeni gelişmeye başladı. Şimdilik yeşil görünüyor.

Diğer bir analist Crypto Dog ise son tweetinde Bitcoin fiyatlarında yukarı yönlü bir sıçrayış yaşanacağını ileri sürüyor. Yine Binance Borsası yöneticisi CZ net bir rakam veriyor ve Bitcoin için 16 bin doları ifade ediyor. Ancak bu rakam için net bir tarih veremem diyor.

koinmedya_brave

Lütfen Bkz: Binance CEO’su Changpeng Zhao Bitcoin fiyat tahmini

Kaynak

Etiketler: