BTC : 63456 ₺ ETH : 1587 ₺ XRP : 1.212 ₺ LTC : 286.2 ₺ USDT : 6.863 ₺ XLM : 0.4815 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para HaberleriAltcoinAltcoin Haberleri
  3. Karar verildi: Blockchain Robot Mühendisliği Enjin dedi

Karar verildi: Blockchain Robot Mühendisliği Enjin dedi

Karar verildi: Blockchain Robot Mühendisliği Enjin dedi
0
huobi_koinmedya

Blockchain Robot Mühendisliği Enjin blok zincir ağını kullanmak kararı aldı. Blockchain Robotics Engineering Consortium (BREC) Makerverse adını verdikleri robotik sistemler altyapısını ERC-1155 token standardınına göre dizayn ettiğini duyurdu.


Blockchain Robot Mühendisliği Enjin Altyapısını Kullanacak

Makerverse, 3D mühendislik ve simülasyon alanına ilaveten halkın neredeyse tüm katmanlarına yani geliştiricilere, bu alanın meraklılarına ve oyun tutkunlarına robotik devrime katkı sunmalarına olanak sağlıyor. Lakin bu sürecin başarılması için blockchain tabanlı bir prototip yaratılması lazım.

İlgili: Enjin yönetimi ERC 1155’i geliştirdi- ERC-1155 nedir?

koinmedya_brave

Makerverse’in sahip olduğu mühendislik pazarı, mucitlerin fikri mülkiyet haklarını korumak için şeffaf, değişmez blockchain teknolojisi kullanırken bir yanda da çalışmalarından ötürü para kazanmalarının yolunu açacak.

Kullanıcılar entegre bir P2P pazardan IP satın almak yoluyla yeni dizaynlarını ve inovatif çözüm önerilerini piyasaya sunabilecekler. Bu dizaynlarını Makerverse atölyelerinde inşa edilen ya da kendi inşa ettikleri bir çok projeye dahil edebilecekler.

Makerverse ekosistemi katılımcılığı ön planda tutan sanal bir mühendislik atölyesi formatında olacak. Tıpkı oyuncuların simüle edilmiş robotlarıyla serbestçe kullanım imkanına sahip oldukları ve işbirliği yapabildikleri multiplayer oyun platformu Star Citizen gibi. Ayrıca mühendislerin geliştirdikleri dizaynları satıp para kazambildikleri bir platform da barındıracak.

Kullanıcılar robot IP’lerini oluşturduklarında, sattıklarında veya satın aldıklarında bu belirtilmiş varlıkları Enjin Cüzdan uygulamasında güvenli bir şekilde saklayabilecekler.

koinmedya_brave

Makerverse kurucusu Patrick Mockridge girişm modelleri hakkında şunları belirtiyor:

“Yapay zeka ile donanmış robot devrimi hayatımızı ve toplumumuzu sonsuz pozitif yollarla değiştirme potansiyeline sahip. Ancak çoğu kişi tehdit edici de olabilir. Amacımız robotların kullanımındaki korkuları bertaraf etmek, teknolojiyle ilgili bilinçli konuşmalar ve karar vermeyi sağlamak ve yaratıcılar için giriş engelini azaltmaktır. Enjin bu görev için gerçekten çok uygun bir merkeziyetsiz bir proje. Enjin sayesinde açık-kaynak IP mühendisliğinin modern IKEA’sını kurmak istiyoruz.”

Enjin Hakkında

Enjin Singapur merkezli bir firma. 2009 yılında kuruldu. Enjin blockchain ve oyun sektörüne ürünve çözüm üreten bir firma. Enjin akıllı cüzdanının 500 binden fazla kullanıcısı var. Google play store’da 5 üzerinden 4.7 puan almayı başarmış durumda. Cüzdan 700’den fazla kripto parayı destekleyecek şekilde tasarlanış durumda. Cüzdan ayrıca NSA seviyesinde güvenlik önlemlerine sahip olması hasebiyle piyasadaki en güvenli cüzdanlardan biri olarak biliniyor.

Kaynak

Enjin Nedir? Tıklayın

Etiketler: