BTC : 83304 ₺ ETH : 2902 ₺ XRP : 1.902 ₺ LTC : 367 ₺ USDT : 7.614 ₺ XLM : 0.5962 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Kanada’nın en büyük bankası kripto platformu açıyor

Kanada’nın en büyük bankası kripto platformu açıyor

Kanada’nın en büyük bankası kripto platformu açıyor
0

Kanada’nın en büyük bankası, kendi kripto para platformu için patent başvurusunda bulundu. Banka sözcüsü bu konuda herhangi bir yorum yapmaktan kaçınsa da, haberlere göre banka müşterilerine kripto hesaplar da sunacak.


Kanada’nın en büyük bankası kripto platformu açıyor

Kanada’nın en büyük bankası “The Royal Bank of Canada” (RBC), toplamda 965 milyarlık bir varlığa sahip. Bu bankanın bir kripto para işlem platformu başlatabileceği bildiriliyor.

Bu konuda medyada çıkan haberlere göre, banka Kanada ve ABD’de bu alanda dört patente başvurmuş. Bu patent başvurularına göre, Kanada bankası kripto paraları kendi operasyonlarına entegre edebilir.

Patent başvurusunda şöyle deniliyor: “Bireysel kullanıcılar için, kripto anahtarlarını yönetmek ve farklı kripto varlıklarıyla işlem yapmak zor olabilir. Bazı durumlarda ise kripto varlık işlemlerinin onaylanması zaman alabilir ve / veya ticari sistemler veya satış noktası cihazları ile uyumlu olmayabil, desteklenmeyebilir.”

koinmedya_brave

İlgili – Kanada’nın 5 büyük bankası blockchain teknolojisini kullanmaya başlıyor

RBC sözcüsü Jean Francois Thibault, Logic’e yaptığı açıklamada, bankalarının “diğer birçok kuruluş gibi, tescilli fikir ve konseptlerini korunmak için patent başvuruları yaptığını” söyledi. Tabii bunu söylerken, kripto platformun başlaması ile ilgili haberler konusunda da açıklama ve yorum yapmaktan kaçındı.

Haberlere göre, The Royal Bank of Canada müşterilerine ayrıca kripto para hesapları hizmeti de sunabilir. RBC’nin son üç yılda toplamda 27 blockchain ile ilgili patent başvurusu yaptığı ifade ediliyor. Bunlar arasında kredi puanları, araç kayıtları, dijital ödüller ve kredi teklifleri gibi konularda patentler bulunuyor.

İlgili – Gözlem: Kanada kripto para farkındalığı ve sahiplik oranları artıyor

Kanada’da şu an birkaç kripto para borsası var. Bunlardan biri olan kripto para borsası Einstein, geçen hafta kapılarını kapatmıştı. Borsanın şu an müşterilerine 12 milyon dolar borcu var.

Kaynak