BTC : 82521 ₺ ETH : 1.862 ₺ XRP : 45.9 ₺ LTC : 7.69 ₺ USDT : 357.7 ₺ XLM : 0.2426 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para HaberleriAltcoin Haberleri
  3. Kanada ikinci stabil coin’ini çıkardı- CUSD

Kanada ikinci stabil coin’ini çıkardı- CUSD

Kanada ikinci stabil coin’ini çıkardı- CUSD
0

Kanada ikinci stabil coin’i CUSD’yi çıkardı. Dijital ekonomi sektöründe varlığını güçlendirmek isteyen Kanada, bu sene içerisinde CADT’den sonra ikinci stabil coin’ini çıkarmış oldu.


Kanada ikinci stabil coin’i CUSD

Finance Yahoo’nun haberine göre Kanada ikinci stabil coin’ini yayınladı. Volatilite’den uzak kripto para, CUSD olarak adlandırıldı ve öncüsü CADT’den farklı olarak USD’ye sabitlendi.

Stabil coin’ler günümüzde kripto severler ve yatırımcılar tarafından büyük ölçüde tercih ediliyor. Bunun en büyük sebebi fiat para birimleri gibi fiziksel varlıklara demir atarak volatiliteden mümkün oldukça korunmaları.

Stabil coin’lerin fiat paralar tarafından 1:1 oranında desteklendiği iddia ediliyor. Yine de en popüler stabil coin olan Tether hakkında her bir USDT’nin bir ABD doları ile desteklendiği şüphesi ile birçok tartışma gerçekleşiyor. Whale Alert twitter hesabında sürekli yeni USDT yayınlayan Tether hakkındaki haberlere yapılan yorumlar bunun tipik bir örneği sayılmalı.

koinmedya_brave

https://twitter.com/whale_alert/status/1138397379797934081?s=20

İlgili: Bilmeniz gereken 3 stabil coin

Son zamanlarda, Kanada da stabil coin trenine bindi. 1 Temmuz Kanada Gününde, Kanada doları tarafından desteklenen ilk stabil coin CADT yayınlanmıştı. CADT, BVCI (Blockchain Venture Capital Inc.) tarafından geliştirilmişti.

Şimdi, şirket bir stabil coin daha çıkardı, bu sefer USD tarafından desteklenen – CUSD.

Kanada ikinci stabil coin’i CUSD, ABD dolarına çapalanmış Tether (USDT), USD Coin (USDC), Paxos Standard (PAX), TrueUSD (TUSD) ve DAI gibi stabil coin listesine katılıyor. Her birinin 100 milyon doları aşan piyasa hacimleriyle oldukça çetin bir rekabet ortamı var.

Ripple ve Ethereum zinciri üzerine kuruldu

BVCI, dağıtık defter teknolojisi (DLT) üzerine araştırma ve geliştirme alanında çalışmakta olan bir şirket. Hem Ethereum zinciri hem de XRP’ye dayalı kendi BVC zincirini üretti. Şirket ayrıca bir kripto cüzdan, DLT gezgini ve düzenli (ve OTC) kripto ticaret için bir platform olarak kullanılabilecek bir mobil uygulama olan BvcPay’i yarattı.

Kanada 2. stabil coin’i CUSD, ABD merkezli bir finans kurumu tarafından emanet hesaplarda korunan USD ile desteklenmekte. Ancak CUSD’nin herhangi bir borsa platformu tarafından desteklenip desteklenmediği veya şu anda kendi mobil cüzdanıyla sınırlı olup olmadığı henüz belirsizliğini koruyor.

 

İlgili: Ethereum kurucusundan stabil coin’ler hakkında ilginç açıklamalar

Kaynak