BTC : 85775 ₺ ETH : 2854 ₺ XRP : 2.17 ₺ LTC : 420.1 ₺ USDT : 7.305 ₺ XLM : 0.7669 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para HaberleriAltcoin
  3. Coinbase yeni altcoin listeleme çalışması; Talih kuşu kimin başına konacak?

Coinbase yeni altcoin listeleme çalışması; Talih kuşu kimin başına konacak?

Coinbase yeni altcoin listeleme çalışması; Talih kuşu kimin başına konacak?
0
huobi_koinmedya

ABD merkezli kripto para borsası Coinbase birçok derecelendirme kuruluşu tarafından en kaliteli borsa seçildi. Coinbase yeni altcoinleri listelemek için radarına aldı. Coinbase radarına giren altcoinler için önemli bir gelişme.


Coinbase yeni altcoinleri listelemek için radarına aldı

Geçtiğimiz dönemde Weiss Rating tarafında yapılan araştırmalara göre Bitcoin ve kripto paralara yönelik talebin 3’te 1’inin ABD piyasalarından geldiğini açıklandı. Bu nedenle kripto paralar için ABD ekonomisi önemli pazarların başında yer alıyor.

ABD piyasaları ise birçok ülkeye nazaran aşırı regüle olmuş finansal piyasalara sahip. Çoğu kripto para, ABD merkezli borsalarda listelenmek için gerekli olan standartlardan yoksun. Sonuç olarak çok az sayıda kripto para ABD merkezli kripto para piyasalarında listelenebiliyor.

Lütfen Bkz: Ethereum Rehberi: Ethereum nedir? ETH nereden alınır? Ethereum‘um geleceği nasıl?

koinmedya_brave

Regüle olmuş ABD piyasaları ile regüle olmamış küresel piyasalar arasındaki farkı daha net görebilmek için Binance’de ve Binance.us’da listelen kripto para sayısını kıyaslamak yeterli olacaktır. Binance regüle olmamış küresel piyasalarda işlem görüyor ve Binance’de yüklü sayıda kripto para listeleniyor. Regüle olmuş ABD piyasalarında işlem göre Binance.us’da listelen kripto para sayısı ise Binance’e nazaran oldukça az.

CoinMarketCap’te 3 bine yakın kripto para listelenirken Coinbase Pro’da ise 30’un altında kripto para listeleniyor.

Yukarıdaki nedenlerden ötürü Coinbase borsasında listelenmek altcoinler için önemli bir eşik ve prestij meselesi. Coinbase 18 altcoini radarına aldığını duyurdu. Bu altcoinler:

Aave, Aragon, Arweave, Bancor, COMP, DigiByte, Horizen, Livepeer, NuCypher, Numeraire, KEEP Network, Origin Protocol, Ren, Render Network, Siacoin, SKALE Network, Synthetix, and VeChain.

koinmedya_brave

yeni altcoinleri listelemek

Yukarıdaki kripto paralar içerisinde VeChain, DigiByte ve Bancor son günlerde kripto para yatırımcılarının ilgisini çekmeyi başarmış altcoinler arasında yer alıyor.

Kaynak