BTC : 65849 ₺ ETH : 1636 ₺ XRP : 1.378 ₺ LTC : 319.5 ₺ USDT : 6.778 ₺ XLM : 0.545 ₺
Anasayfa Kripto Para Haberleri Altcoin Kaldıraçlı token, BULL Token, yatırımcıları Binance’den şikayetçi

Kaldıraçlı token, BULL Token, yatırımcıları Binance’den şikayetçi

Kaldıraçlı token, BULL Token, yatırımcıları Binance’den şikayetçi
0
huobi_koinmedya

Kaldıraçlı token, BULL Token, yatırımcıları EOS ve Ethereum fiyatlarındaki değişimlerden 3 kata kadar fazla gelir elde edebiliyorlar. Ancak Kaldıraçlı token yatırımcıları Binance’den kaynaklandığını ileri sürdükleri teknik sorundan şikayetçi.


Kaldıraçlı token, BULL Token, yatırımcıları mağdur

FTX Borsasının kaldıraçlı token’ı BULLToken, ERC20 tokenları listesinde olan bir kripto para ve 3 kata kadar kaldıraç (x3) kullandırıyor. BULL token sistemi ile yatırımcılar EOS ve Ethereum’dan da kaldıraçlı pozisyon alabiliyorlar. 3 kat kaldıraçla kullanılan EOS ve Ethereum tokenlerı EOSBULL ve EthereumBULL olarak adlandırılıyor.

Geçtiğimiz hafta kripto para piyasalarında ciddi bir erime yaşandı ve piyasadan yaklaşık 50 milyar dolarlık fon silindi. Bu süreç içerisinde kaldıraç kullanan yatırımcıların kayıpları kaldıraç oranı kadar artış gösterdi. 3 kat kaldıraç kullanan BULL Token yatırımcılarının kayıpları ise 3 kat daha fazla gerçekleşti.

Lütfen Bkz: Hindistan meclisi Bitcoin piyasalarında geniş çaplı soruşturma başlatıyor

koinmedya_brave

BULL Token geçtiğimiz günlerde yaşanan fiyat hareketliliği sürecinde ciddi likidite sorunları ile karşılaştı. Binance borsasında da listelenen BULL token, borsadaki 3 saatlik gecikmeden şikayetçi.

Binance Borsası 3 saati aşkın bir süreliğine Kaldıraçlı token fiyatlarını güncelleyemedi. Bu süreç içerisinde Kaldıraçlı token yatırımcıları ciddi maliyet kaybı yaşadıklarını ileri sürüyor ve kayıplarının Binance ve FTX borsalarından karşılanmasını istiyor.

12 Mart tarihinde gerçek Ethereum ve EOS fiyatları ile kaldıraç kullanılmış EOS ve Ethereum fiyatları arasında ciddi farklar gözlendi.

Lütfen Bkz: Bitcoin madencileri bir süreliğine ara verdiler

koinmedya_brave

Venu isimli bir yatırımcı Binance borsasındaki fiyat farklılıklarına dikkat çekerek Binance borsası şikâyet masasına başvuruda bulundu. EOS fiyatı 2.09 dolar civarındayken EOSBULL 16.2’den işlem görüyor. EOS 2.23’e çıktığında EOSBULL 8.28’e düşüyor.

Aşağıdaki grafikte ise Ethereum ve EthereumBULL fiyatları arasındaki farklılığı görüyoruz.

Kaldıraçlı token, BULL Token, Kaynak

Etiketler: