BTC : 64205 ₺ ETH : 1500 ₺ XRP : 1.346 ₺ LTC : 303.2 ₺ USDT : 6.817 ₺ XLM : 0.4601 ₺
Anasayfa Kripto Para Haberleri Kaldıraçlı işlemlerde 2000 BTC kaybeden Çinli intihar etti

Kaldıraçlı işlemlerde 2000 BTC kaybeden Çinli intihar etti

Kaldıraçlı işlemlerde 2000 BTC kaybeden Çinli intihar etti
0
huobi_koinmedya

Kaldıraçlı işlemlerde 2000 BTC kaybeden Çinli Hui Yi intihar etti. Kripto para veri analizi şirketi BTE.TOP’un kurucusu ve CEO’su olan Hui Yi 5 Haziran’da intihar etti.

BTE.TOP’un CEO’su Yi, şirketin müşterilerinin sahip olduğu toplam 2000 BTC’yi  kaldıraçlı işlemlerde kaybetti. Bunun neticesinde hayatına son verdi. Çin merkezli kripto para haber sitesi 8btc‘den apılan açıklamaya göre, Yi kaldıraçlı işlemlerde 100X ile işlem açtığı belirtildi.

Hui Yi’nin eski ortağı Yi’nin ölümünü basına duyurdu. Yapılan duyuruya göre, Yi kaldıraçlı işlemler 100x ile işlem açarak müşterilerine ait 2000 BTC’yi kaybetti. Yaklaşık piyasa değeri 14 milyon dolara tekamül ediyor. 100x ile işlem açmak, emri açtığınız aksi istikametinde BTC %1 değişiklik gösterse tüm varlığınızı kaybedebiliyorsunuz.

koinmedya_brave

bkz:SEC Başkanının manipülasyon kaygıları giderilirse Bitcoin ETF onayı tamamdır

Ölümünden hemen önce, 42 yaşındaki Yi, WeChat’te Bitcoin fiyatının bir saat içerisinde dump yapacağını ve gün içerisinde 7,000 dolara kadar düşebileceğini belirtmişti. Öngörülemez bir fiyat seyrine sahip olan Bitcoin için anlaşılan işler Yi’nin istediği gibi gitmemiş.

bkz: Yeni Başlayanlar için Kripto Piyasasında Kaldıraçlı işlemler Rehberi

Haber kripto piyasasında shock etkisi oluşturdu. Topluluk neden 100x işlem açmakta ısrarcı olduğuna merak etti. Bazıları aynı durumun başka firmalarda da olabileceğini, ve yöneticilerin kaldıraçlı işlemlerde müşterilerin fonlarını kaybetme riski olduğunu belirtti.

koinmedya_brave

bkz:Kaldıraçlı kripto borsasında tüm birikimini kaybeden yatırımcıya kulak verin

Önümüzdeki süreçte, kaldıraçlı işlemler sebebinden dolayı daha fazla intihar vakasıyla karşılaşabiliriz. KoinMedya ailesi olarak kaldıraçlı işlemler piyasasında aşırı manipülasyon olduğunu görüyor ve siz değerli okuyucularımızı uyarıyoruz. 

bkz: Bitcoin piyasası manipüle mi edildi?

kaynak

 

Etiketler: