BTC : 83372 ₺ ETH : 2934 ₺ XRP : 1.926 ₺ LTC : 370 ₺ USDT : 7.6 ₺ XLM : 0.6057 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Justin ve Buffett buluşması bu kez gerçekleşebilir

Justin ve Buffett buluşması bu kez gerçekleşebilir

Justin ve Buffett buluşması bu kez gerçekleşebilir
0

Justin Sun iki ay önce ertelenen bağış yemeğini tekrar gündeme getirdi. Taraflar ortak bir tarih üzerinde anlaşmak üzere. Peki Justin ve Buffett buluşması ne zaman?


Justin ve Buffett buluşması için yeni tarih konuşuluyor

Tron ve Bittorent Ceo’su Sun, 4,6 milyon dolarlık rekor teklif vererek Berkshire Hathaway CEO’su Warren Buffett ile bir bağış yemeği kazanmış ancak sağlık sorunlarını neden göstererek sürpriz bir şekilde yemeği ertelemişti. Tron vakfının aşağıdaki tvitiyle kamuoyu ilginç gelişmeden haberdar olmuş ve esprili yorumlar yapılmıştı:

Taraflar şimdi bir araya gelerek yemeğin tekrar planlanması için çalışmaya başladı. Ancak, hem Justin hem Buffett hem de davetlilere uyacak bir tarihin belirlenmesinin gerçekten zor olduğunu ifade eden Tron İletişim müdürü Cliff Edwards, ” Warren Buffett ile San Fransisko’da 5 saatlik bir görüşme için 9 kişiyi toplamamız iki ayımızı aldı. Şimdi tekrar aynı süreci yaşıyoruz’ dedi.
Justin ve Buffett bağış yemeğine davetli olanlar arasında altı kriptopara ünlüsü var. Onlardan eToro CEO ‘su Yoni Assia, Litecoin’in yaratıcısı Charlie Lee, ve Circle CEO’su Jeremy Allaire yaptıkları açıklamalarda kriptonun artık küresel bir öneme sahip olduğunu ve teknolojisinin herkese anlatılmasının gerekliliğinin altını çizdiler.
Buffett ve Glide Vakfı bağış yemeğinin ertelenmesini makul karşılamıştı. Bununla birlikte Çin medya organları bir dizi yasadışı faaliyet yüzünden Justin hakkında Çin’de soruşturma yürütüldüğünü bildiyor.

koinmedya_brave

Bağış yemeğinin arka planı

Çin medya devi Caixin’e göre, Justin ve Buffett buluşmasının olduğu gün Justin, sınır polisinin gözetimi altındaydı. Bu habere paralel olarak ’21st Century Business Herald’ gazetesi de Justin’in sosyal medya şirketi Peiwo üzerinden pornografik içeriklere olanak verdiği iddialarını dile getirmişti.
Hakkındaki suçlamalar hiçbir zaman kanıtlanmasa da Justin’in iddialar üzerine San Fransisko’da ortaya çıkıp Weibo’nun yanıltıcı pazarlama tutumundan dolayı Tron topluluğu ve Çin otoritelerinden özür dilemesi kafalarda soru işareti yaratmıştı.
Hong Kong Bitcoin topluluğu başkanı Leonhard Weese, ‘ Belki de Justin’in işlediği en büyük suç zenginliğini herkesin gözü önünde açıkça sergilemesiydi. Otoriteler böylesi figürleri ve ortalığa saçılan paraları görmeyi pek sevmezler’ dedi.

Tron ve Bittorrent ayı pozisyonunda devam etmesine rağmen, Ceo’ları Justin Sun’ın onlar üzerinde büyük bir etkisi olduğu açık. Justin ve Buffett ile yeniden programlanan yemeğin gerçekleşmesi ardından beklenen yeni bir pazarlama dalgası Tron’un yükselmesini tetikleyebilir. Ancak, Çin’de Justin’e karşı yürütülen soruşturmalar belirsizliğini korurken, bu kripto para birimlerinin alım satımı önemli bir risk oluşturmaktadır.

İlgili: Sun Buffett yemeği 2

Kaynak

Etiketler: