BTC : 82243 ₺ ETH : 2809 ₺ XRP : 2.123 ₺ LTC : 414 ₺ USDT : 7.026 ₺ XLM : 0.7584 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Justin Sun: Polis Tron’a baskın yapmaya değil korumaya geldi

Justin Sun: Polis Tron’a baskın yapmaya değil korumaya geldi

Justin Sun: Polis Tron’a baskın yapmaya değil korumaya geldi
0
huobi_koinmedya

Polis, Tron’un Pekin şubesine baskın düzenledi. Yaşananlara açıklık getiren Sun, ‘Polis Tron’a baskın yapmaya değil korumaya geldi’ şeklinde açıklama yaptı.

Polis, Tron ofisine baskın yaptı

Dün Çin kaynaklı bir haber sıcak gelişme olarak kripto haber sitelerinde okuyucularının karşısına çıktı. Türkiye’deki Çiftlik Bank benzeri yeni bir ponzi oluşum kripto paraları kullanarak Çin’de insanları dolandırdığı ortaya çıktı. Bu haberi iki gün önce size sunmuştuk: Çin’de Çiftlik Bank vakası ve Justin Sun iddiası

Üstteki haberimizden hemen 1 gün sonrası Çin polisi Pekin’de bulunan Tron ofisine baskın düzenledi. KoinMedya olarak bu haberi de sıcak gelişme olarak size sunmuştuk: Çin polisi Tron’un Çin’deki ofisine baskın düzenledi

koinmedya_brave

Peki tüm bunların Tron’un CEO’su Justin Sun ile ne alakası var diye sorabilirsiniz. Ponzi oluşumun Tron tokenleri üzerinden örgütlendiği ortaya çıktı. Asıl soru şu: Tüm olan bitenden Justin Sun’ın haberi olmaması mümkün mü?

Justin Sun’ın ponzi bir oluşuma katılacağını tabii ki düşünmüyorum, ancak ponzi oluşumun 600 milyon dolar topladığı ve bunu TRX tokenleriyle yaptığı konuşulanlar arasında.

Kendi ülkesinde kendini ilgilendiren bu denli büyük bir gelişmeden Justin’in haberi olmayacağı bana hiç mantıklı gelmiyor. Büyük ihtimalle Justin oluşan bu devasa işlem hacmi karşısında suskunları oynadı.

Çünkü TRX tokenleriyle yapılan işlemler Tron’un günden güne güç kazanmasının yolunu açıyordu. Ponzi oluşum çöktükten sonra Tron işlem hacmi bundan ne kadar etkilenecek hep beraber göreceğiz.

koinmedya_brave

Ponzi oluşumun çöktüğünde Tron ofisinin önünde toplanan kalabalık Justin Sun’ı sorumlu tuttu. Hemen çok geçmeden polis Tron ofisine baskın düzenledi. Justin Sun hemen bir açıklama yayınladı. Sun’a göre polis, Tron’a baskın yapmaya değil korumaya geldi.

Gerçeklerin eninde sonunda ortaya çıkmak gibi bir huyu vardır. Şu an elimizdeki gerçekler; TRX tokenleriyle ponzi oluşuma gidildiği, parasını kaybeden öfkeli kalabalığın Tron ve Justin Sun’a öfke kustuğu ve de polisin Tron ofisine baskın düzenlediğidir.

Bu arada coinmarketcap‘e göre TRX tokeni yaşananlardan olumsuz etkilenmeye başladığı görülüyor. An itibariyle TRX/USD paritesinde %2,6 düşüşle $0,034127 değerindeyken TRX/BTC paritesinde ise durum daha kötü, bu paritede TRX %12,3 düşüş yaşayarak 0,00000269 BTC değeri üzerinden işlem görüyor.

bkz:Bitconnect dolandırıcılığı geri dönüyor – Dikkatli olun

NOT: Tüm bunlar gerçek verilere dayanmıyor, tamamen bizim tahminlerimiz yani bir bakıma olasılıklar üzerinden konuşuyoruz, olay hakkındaki yorumlarımız sadece bir bakış açısından ibaret, bunu belirtmek isterim.

 

 

Etiketler:
Total
0