BTC : 79300 ₺ ETH : 2725 ₺ XRP : 2.182 ₺ LTC : 409.6 ₺ USDT : 6.975 ₺ XLM : 0.7428 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Justin Sun‘dan hackerlar hakkında bilgi verene 1 milyonluk ödül!

Justin Sun‘dan hackerlar hakkında bilgi verene 1 milyonluk ödül!

Justin Sun‘dan hackerlar hakkında bilgi verene 1 milyonluk ödül!
0
huobi_koinmedya

Twitter hacking skaldalı ile çalkalanıyor. Tron’un CEO’su Justin Sun hackerlar hakkında doyurucu bilgi verene 1 milyon dolarlık ödül vaadinde bulundu.


Justin Sun hackerlar hakkında bilgi verene ödül vaadi

Kripto para piyasalarındaki birçok girişimcinin ve işletmenin twitter hesapları hackendi. Twitter hesabı hacklenenler arasından Charlie Lee, Justin Sun, Gemini Borsası ve Coinbase gibi hesaplarda var. Twitter skandalının boyutu kripto para piyasaları ile sınırlı kalmıyor. Birçok ünlünün de başı dertte. Twitter hesabı hacklenen ünlüler şunlar:

Kanye West, Joe Biden, Bill Gates, Apple, Elon Musk, Uber, Mike Bloomberg, Barack Obama, HQ Trivia, Warren Buffet ve Kim Kardashian.

Hackerlar ünlülerin milyonlarca takipçisinden yararlanmak istediler. Hackerlar ele geçirdikleri hesaplardan Bitcoin çekişilişi yapan sitelerin bağlantılarını paylaştılar. Bu sayede hackerlar, yüzbinlerce dolar değerinde fon topladıkları ileri sürülüyor.

koinmedya_brave

Tabi ki hackerların ünlülerin dm hesaplarına ulaşarak özel bilgilerini de ele geçirme ihtimalleri de var. Geçtiğimiz dönem ABD Başkanlık seçimleri sürecinde ABD Başkan adayı Hillary Clinton’ın gmail adresi hacklenmişti. Hillary Clinton’ın dış işleri bakanlığı döneminde devlet işleri ile alakalı bazı yazışmaları gmail üzerinden yaptığı anlaşıldı. Bu olayın üzerine Hillary Clinton sorumsuzlukla suçlandı ve ABD Başkanlık seçimlerinde ciddi yara aldı.  Twitter hesabı hacklenen içerisinde Kasım 2020’de gerçekleşecek başkanlık seçimlerinde Demokrat aday Joe Biden’ın da olması akıllara geçen yıl yaşananları getiriyor.

Kaynak