BTC : 83493 ₺ ETH : 2904 ₺ XRP : 1.904 ₺ LTC : 367 ₺ USDT : 7.618 ₺ XLM : 0.5928 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. JP Morgan ve Goldman Sachs yatırımcılarına BTC tavsiyesinde bulundu-Küçük yatırımcı için bu ne anlama geliyor?

JP Morgan ve Goldman Sachs yatırımcılarına BTC tavsiyesinde bulundu-Küçük yatırımcı için bu ne anlama geliyor?

JP Morgan ve Goldman Sachs yatırımcılarına BTC tavsiyesinde bulundu-Küçük yatırımcı için bu ne anlama geliyor?
0

Kaliforniya merkezli bir servet yöneticisi, JP Morgan ve Goldman Sachs’daki danışmanların BTC tavsiyesi yaparak müşterileri Bitcoin satın almaktan caydırdığını iddia ediyor.


Yeni başlatılan Dijital Varlık Yatırım Yönetimi, iki bankanın müdahalesiyle kurumsal bir müşteri kaybetme riskiyle karşı karşıya kaldı.

Firma, BTC tavsiye ettiği potansiyel Bitcoin alıcısının, JP Morgan ve Goldman Sachs’daki finansal danışmanlarıyla konuştuktan hemen sonra fikrinden vazgeçtiklerini itiraf ediyor.

BTC tavsiyesi

JP Morgan ve Goldman Sachs, müşterilerine 2009 yılından bu yana ABD doları kuru yüzde 8.000 artış gösteren benzersiz bir varlık olan Bitcoin’i satın alma konusunda uyarılarda bulunuyor.

koinmedya_brave

Kaliforniya merkezli bir dijital varlık servet yöneticisi olan Digital Asset Investment Management (DAIM), iki finansal grubun müdahalesiyle hayati bir müşteriyi kaybetme riskiyle karşı karşıya olduğunu iddia etti.

İlgili yazı için bakınız: Yeni başlayanlar için kripto para rehberi: Nedir, nereden alınır, ne zaman alınmalı, nelere dikkat edilmeli?

Firma, BTC tavsiyesi ile bitcoin’e yatırım yapmaya hazır olan ancak JP Morgan ve Goldman Sachs’taki danışmanlarıyla konuştuktan sonra fikrini değiştiren kurumsal bir oyuncuya sahip olduğunu belirtiyor.

DAIM’deki ortaklardan Adam Pokornicky, “BTC tavsiyesi ile Bitcoin satın almaya hazır bir müşterim var. JPM & GS’deki Danışmanlarıyla konuştuktan sonra bana artık ilgilenmediklerini söylediler. Niye diye sordum. Cevaplamak yerine, bir cümleyle kanıtlanmış sonuçlar açısından şimdi BTC’yi satın almanın faydalarını açıklamamı istediler” ifadesini kullanıyor.

Artan rekabet

Bu durum, köklü bankacılık ile gelişmekte olan kripto para birimi sektörü arasında artan güvensizlik geçmişini takip ediyor. Bitcoin’in eşler arası finansal ağı, insanların dünyanın herhangi bir yerindeki değeri en ucuz fiyatla işlemesine olanak tanır. Kripto para birimi doğal olarak çok daha pahalı bir bankacılık sektörü için rekabetçi bir tehdit oluşturmaktadır.

Bu, bankaların Bitcoin’den nefret etmesinin nedenine hizmet ediyor. 2017’de JP Morgan’ın şefi Jamie Dimon, kripto para birimini “dolandırıcılık” olarak isimlendirirken, personelini bitcoin ticareti yaparlarsa kovmakla tehdit ediyordu. İki yıl sonra Bank of America, bitcoin’in uzun vadede gelirlerini azaltabileceğini itiraf etti.

İlgili yazı için bakınız: Bitcoin alım satım rehberi: Bitcoin nasıl ve nereden alınır, satılır? Bitcoin yatırımı ve gelecek beklentileri

Ancak kripto para birimi o zamandan beri daha az bir ödeme teknolojisi ve daha fazla bir anti-fiat hareketi haline geldi. Yatırımcıların bir kısmı, patlayan enflasyona karşı bir risk unsuru olarak ele alıyor. Aynen ikinci dünya savaşı ile soğuk savaş arasındaki dönemde doğmuş kimselerin Altının güvenli liman varlığı olduğunu düşündüğü gibi. Kripto para birimi şimdiye kadar uzun vadeli yatırımcılarına şaşırtıcı sonuçlar verdi.

btc tavsiye JP Morgan ve Goldman Sachs yatırımcılarına BTC tavsiyesinde bulundu-Küçük yatırımcı için bu ne anlama geliyor?

DAIM, aynı nedenlerle, müşterilerin Bitcoin’e doğrudan aracılık ve vergi avantajlı emeklilik hesaplarına yatırım yapmalarına yardımcı oluyor. Öte yandan, JP Morgan ve Goldman Sachs’ta bulunan emeklilik yatırım çözümleri, Bitcoin’den daha az volatil ve riskli olan tahviller, menkul kıymetler ve benzeri geleneksel varlık sınıflarına odaklanmakta.

Bu, her iki yatırım bankasındaki danışmanların neden DAIM istemcisini Bitcoin’den tamamen kaçınmasını önerdiğini açıklıyor.

Bitcoin ile portföyü çeşitlendirme

Bankacılar Bitcoin’den nefret etmeye devam ettikçe, en iyi kripto uzmanları müşterilerine kripto para birimine dengeli bir yaklaşım almalarını öneriyor. Önde gelen bir analist, büyük bankalardaki danışmanların müşterilere net portföylerinin sadece yüzde 3-5’ini bitcoin’e koymalarını tavsiye etmeleri gerektiğini söyledi.

Kaliforniya merkezli varlık yönetimi firması Arca’nın baş yatırım sorumlusu Jeff Dorman, bitcoin’e sahip olmanın sadece kriz yüklü sistemin dışına çıkmanın bir yolu olduğunu belirtiyor.

Kaynak