BTC : 64186 ₺ ETH : 1501 ₺ XRP : 1.346 ₺ LTC : 303.2 ₺ USDT : 6.827 ₺ XLM : 0.46 ₺
Anasayfa Kripto Para Haberleri Bitcoin Josh Rager, Bitcoin short stratejisini paylaştı

Josh Rager, Bitcoin short stratejisini paylaştı

Josh Rager, Bitcoin short stratejisini paylaştı
0
huobi_koinmedya

Bitcoin short stratejisini paylaşan popüler kripto para analisti Josh Rager’a göre önümüzdeki günlerde volatilite yeniden başlayabilir! İşte Rager ve bazı kripto para analistlerinin kısa vadeli Bitcoin tahminleri!


Kripto para analisti Bitcoin short stratejisini açıklıyor

Geçtiğimiz hafta volatilite, haftalar süren durgunluğun ardından, Bitcoin’i etkisi altına aldı. Birçok trader bu fiyat hareketleri karşısında heyecan duymaya başladı fakat, kripto para birimi piyasası bir kez daha konsolidasyona girdi ve BTC 8.000$‘da destek buldu.

Geçtiğimiz üç gün boyunca, 24 saatlik zaman diliminde varlıktaki artış ya da düşüş %5’i geçmedi ve 8.000$ seviyelerinde kaldı. (Yazımızı yayına hazırladığımız şu dakikalarda Bitcoin, %3,24’lük düşüşle 7.908,41 dolardan işlem görüyor.)

Bazıları bu yavaş fiyat hareketlerini yeni bir konsolidasyonun habercisi olarak yorumlarken, bazı analistler ise Bitcoin’in tekrar yükselmeye başlayacağını söyledi. Ve şimdi bazı analistler Bitcoin short stratejisini paylaşıyor ve kripto para birimini en az %10 yükseltecek bir hamle bekliyor.

koinmedya_brave

Bitcoin yükseliş trendine geçebilecek mi?

Josh Rager’a göre, Bitcoin “8.000$ civarındaki önemli destek bölgesinde işlem görmeye devam ettiği” sürece, kripto para biriminin yaklaşık %10’luk bir artışla 8.700$’a ulaşması muhtemel.

https://twitter.com/Josh_Rager/status/1178364033457627136

Bu düşüncesini, 8.000$’ın önemli bir tarihsel seviye olmasına bağlıyor ve bu desteğin, yine aynı şekilde hareket edeceğini söylüyor. Bu seviyenin altındaki bir düşüş ise negatif bir performansa neden olacak. Çünkü istikrarlı bir şekilde gerçekleşen bu seviyenin üstündeki kapanışlar, boğaların kontrolü bir süreliğine ele geçirdiğini gösterir.

Dün, henüz BTC 8k civarında işlem görürken Rager, bu seviyede kalmaya devam ederse 8700$’ın üzerine doğru bir sıçrama yapabileceğini söyledi. Elbettte, böyle düşünen tek analist Rager değil.

koinmedya_brave

Birkaç gün önce, CNN’in “Crypto Craze” bölümünde yer alan popüler bir kripto analisti olan Luke Martin’de Bitcoin short stratejisini paylaştı. Analist, aylık CME vadeli işlem sözleşmesinin yakın zamanda sona ereceğini söyledi ve bunun da BTC’nin kazanım elde edebileceğine işaret ettiğini belirtti.

Bitcoin’in 7800’ün altına düşmeyeceğini söyleyen Martin, BTCUSD’den 9k’ya doğru yukarı yönlü bir hareket bekliyor. Ve Bitcoin short stratejisini grafiklere ve aşağıdaki verilere dayandırdığını belirterek daha önce paylaştığı bir tweete işaret ediyor.

Martin’e göre, tarihsel süreçte, CME Bitcoin vadeliler sözleşmelerinin süresinin dolması, BTC fiyatının yükseliş trendinde çok olumlu bir etkiye sahip.

BTC için yine önemli bir günün geldiğini söyleyen analist, CME’nin Cuma günü sona ereceğini söylüyor ve geçen ayki verileri paylaşıyor. CME Bitcoin vadelilerin süresinin dolmasının ardından, BTC’nin dolar karşısında %11 artış gösterdiğini vurguluyor.

Kaynak