BTC : 82602 ₺ ETH : 2929 ₺ XRP : 1.913 ₺ LTC : 369.9 ₺ USDT : 7.576 ₺ XLM : 0.6069 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para HaberleriBitcoin
  3. John Bollinger’den BTCUSD paritesinde işlem yapanlara 2 önemli uyarı

John Bollinger’den BTCUSD paritesinde işlem yapanlara 2 önemli uyarı

John Bollinger’den BTCUSD paritesinde işlem yapanlara 2 önemli uyarı
0

BTCUSD paritesinde işlem yapanlara, ünlü teknik analist John Bollinger’den iki uyarı var. Uzman ayrıca son yaşanan ralliyi de “sahte yön” hareketi olarak tanımlıyor.


BTCUSD paritesinde işlem yapanlara 2 önemli uyarı

Popüler Bollinger Bantları teknik analizinin kurucusu John Bollinger, Twitter üzerinden Bitcoin fiyatı konusunda “dikkatli ya da short” olmanın zamanı olduğunu belirtti. Çünkü BTC fiyatı Mart’taki çöküşten sonra üçüncü defa 10,000 dolardan düşüş yaşadı.

Bollinger, Bitcoin’in bir kez daha 10,000 doların üzerine çıkmasını “sahte yön” (head-fake) olduğunu belirtiyor. Çünkü bu hareketi ABD Başkanı Donald Trump’ın açıklamaları tetikledi. Trump, yaptığı bir konuşmada, gösterileri durdurmak için başkanlık yetkilerini kullanacağını ve “ayaklanmayı ve yağmalamayı durdurmak için mevcut tüm federal kaynakları – sivil ve askeri – seferber edeceğini” söyledi.

İlgili – Güncel Bitcoin (BTC) Teknik Analizi: BTC dolar paritesi ve canlı fiyat grafiği

koinmedya_brave

Investopedia “head-fake” harwketini kripto paranın bir yönde hareket etmeye başladıktan sonra ani bir değişim ile ters yöne doğru gitmesi şeklinde tanımlıyor. Böyle durumlar genellikle kritik kırılma noktalarında yaşanır ki söz konusu olayda bu kilit nokta 10,000 dolar seviyesi.

John Bollinger (@bbands) de Twitter üzerinden şöyle açıklıyor ve uyarıyor: “Bu BTCUSD için üst Bollinger Bandı Head Fake. Dikkatli ya da short olma zamanı.”

BTCUSD paritesinde işlem yapanlara 2 önemli uyarı

Kısa süre önce 10,000 doların üzerine kritik bir kırılma yapan Bitcoin, buradan ani bir çöküş ile BitMEX’te 8,600 dolara kadar düştü. Tabii ardından da yine hızlı bir toparlanma yaşadı ve şu an 9,600 dolar civarında işlem görüyor.

12 Mart’ta corona virüs salgını dolayısıyla tüm finansal piyasalar gibi BTC de 3,800 dolara kadar çökmüştü. O zamandan bu yana Bitcoin üç defa 10,000 doları test etti.

İlgili – BTC’den kaçan para, hangi altcoinlere yatırım olarak dönüyor?

Bu arada Bollinger’in kripto paralarla ilgili sağlam analizleri var. Mesela Ekim 2019’da 7,300 dolara düşüşün head-fake (sahte yön) olduğunu söylemiş ve ardından da BTC 9,500 dolara doğru iyi bir ralli kaydetmişti.

Kaynak

Etiketler: