BTC : 66284 ₺ ETH : 1646 ₺ XRP : 1.383 ₺ LTC : 320.3 ₺ USDT : 6.748 ₺ XLM : 0.558 ₺
Anasayfa Kripto Para Haberleri Bitcoin Jihan Wu: Bitcoin boğa koşusu yarılamadan hemen sonra gelmeyebilir

Jihan Wu: Bitcoin boğa koşusu yarılamadan hemen sonra gelmeyebilir

Jihan Wu: Bitcoin boğa koşusu yarılamadan hemen sonra gelmeyebilir
0
huobi_koinmedya

Bitcoin madencilik devi Bitmain’in CEO’su Jihan Wu: “Bitcoin boğa koşusu yarılamadan hemen sonra gelmeyebilir”.


Bitcoin boğa koşusu yarılamadan hemen sonra gelmeyebilir

Bitcoin fiyatlarında uzun süre devam eden fiyat artışı boğa koşusu olarak adlandırılıyor. Aşağıdaki grafikte 2017 yılından beri Bitcoin fiyatlarındaki değişimi görüyoruz. Eylül 2017’de Bitcoin, hızlı bir boğa koşusuna başladı ve fiyatlar 3 ay içerisinde 3,500 dolardan 20 bin dolara kadar çıktı. Nisan 2019’da Bitcoin, bu sefer 2017’deki koşuya göre zayıf bir trend yakaladı ve fiyatlar 2.5 ay içerisinde 4 bin dolar seviyesinden 14 bin dolar seviyesine kadar yükseldi.

Bitcoin boğa koşusu yarılamadan

Kripto para piyasalarında Mayıs 2020’deki yarılama etkisi ile yeni bir boğa koşusu beklentisi hakim. Bilindiği üzere Bitcoin’in arzı, 13 Mayıs 2020’den sonra yarı yarıya azaltılacak. Aylık piyasaya sürülen Bitcoin sayısı, yaklaşık 50 bin seviyesinden 25 bin seviyesine gerileyecek.

koinmedya_brave

Şu ana kadarki beklenti, boğa koşusunun yarılamadan önce başlayacağı yönündeydi. Ancak küresel gelişmeler yeni bir Bitcoin boğa koşusu ihtimalini olumsuz etkiliyor. Çin merkezli Bitcoin madencilik devi Bitmain’in CEO’su Jihan Wu’ya göre Bitcoin boğa koşusu yarılamadan hemen sonra gelmeyebilir.

Wu, Bitcoin ve dijital para birimlerinin geleceği konusunda iyimserliğini koruyor. Wu, merkez bankaları para politikalarının Bitcoin ve dijital paraları daha değerli kılacağını düşünüyor. Jihan Wu, küresel gelişmelerden dolayı Bitcoin boğa koşusunun biraz gecikeceğini belirtti.

Bitmain Şubat ayının sonunda yeni nesil ACIS ürünlerini piyasaya tanıtmıştı.

Lütfen Bkz: Bitmain en güçlü madencilik rigini tanıttı: Antminer S19

koinmedya_brave

Wu, yeni nesil madencilik donanımlarının madencilik endüstrisinde 3-4 yıl daha hizmet edeceğini düşünüyor.

Kaynak