BTC : 83555 ₺ ETH : 2896 ₺ XRP : 1.896 ₺ LTC : 365.2 ₺ USDT : 7.608 ₺ XLM : 0.5937 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Jed McCaleb: “Dolar ve Euro tokenize edilmeli”

Jed McCaleb: “Dolar ve Euro tokenize edilmeli”

Jed McCaleb: “Dolar ve Euro tokenize edilmeli”
0

Dolar ve Euro tokenize edilmeli. Stellar kurucularından Jed McCaleb böyle düşünüyor. Ona göre önemli olanın insanların alışık olduğu şeyleri tokenize etmek.


Dolar ve Euro tokenize edilmeli

Stellar Geliştirme Vakfı kurucularından ve Teknoloji Direktörü Jed McCaleb, fiat paralardan kriptoya geçişler ile ilgili konuştu. Ona göre bu konu teknik olarak çoktan çözüldü ve Stellar’ı da yapmanın temel amaçlarından birinin de bu olduğunu söyledi.

Varlıkların tokenize edilmesi, daha fazla likidite, daha hızlı ve daha ucuz işlemler, daha fazla şeffaflık ve daha fazla erişilebilirlik sağlayarak, mevcut finans endüstrisinin çarkları arasına çomak sokabilecek bir sonraki büyük gelişme olabilir. San Francisco Blockchain Haftası 2019’da sahneye çıkan McCaleb, fiatları bir tür “internet parasına” dönüştürmekten de öte, fiat paraların tokenize edilmesi gerektiğini söyledi.

İlgili – Jed McCaleb: “Ripple tokenlerin yarısını yakabilir”

koinmedya_brave

Kurucusu olduğu Stellar Geliştirme Vakfı’nın vizyonuna da atıfta bulunan Jed McCaleb, fiat kripto ve kripto fiat geçişleri ile ilgili şunları söyledi:

“Bu çok basit bir süreç. Dolar ya da peso ya da herhangi başka birisini tokenize etmek gibi bir şey. Çok ilginçtir ki dünya şu an bu stabilcoin fikrine sarılıyor. Stellar’ın en başta ortaya çıkma sebeplerinden biri de buydu. Bence insanların alışmış oldukları şeyleri tokenize edebilmek önemli. Sadece Bitcoin gibi internet paralar yapmak yeterli değil. Gerçek dijital dolar ya da dijital Euro yapılmalı.”

McCaleb, böyle bir sistemin ortaya çıkabilmesi için ise insanların ilk önce düzenleyici yapı ile kendilerini rahat hissetmeleri gerekğini vurguluyor.

İlgili – Stellar XLM FOMO sonrası yüzde 10 dump gördü

Stellar Lumens Cüzdan ve Merkezsiz Borsası olan Interstellar CEO’su Ernest Mbenkum da Stellar ve Bitcoin’in kripto paraların yayılması konusunda “ilk dalgayı” oluşturduğunu söyledi. Sözlerine devam eden Mbenkum, bu alandaki ikinci dalganın ise varlık destekli tokenlerin çıkarılması olacağını iddia etti. Ona göre sıra varlıkların tokenize edilmesine geliyor.

Kaynak