BTC : 82225 ₺ ETH : 1.865 ₺ XRP : 46.3 ₺ LTC : 7.67 ₺ USDT : 356.6 ₺ XLM : 0.2431 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Japonya’dan Anonim paralara Yıkıcı Hamle Geliyor.

Japonya’dan Anonim paralara Yıkıcı Hamle Geliyor.

Japonya’dan Anonim paralara Yıkıcı Hamle Geliyor.
0

Japonya’dan anonim paralara yıkıcı hamle geliyor. Japon Finansal Hizmetler Dairesi, gizlilik odaklı kripto paraları borsa listelerinden çıkarmaya yönelik kulis faaliyetleri yaptığı basına yansıdı.


Japonya’dan anonim paralara ticaretten men edebilir

Japonya’dan anonim paralara karşı inanılmaz derecede bir baskı var. Japon Finansal Hizmetler Dairesi, Bitcoin’e göre takip güçlüğü daha üste seviyede olan bu kriptoların, siber suçlular dünyasında yaygın olarak kullanıldığı gerekçesi ile borsalardan çıkarmak istiyor. Buna örnek olarak son zamanlarda Cryptojacking saldırılarında ilişkilendirilen Monero gösteriliyor.

10 Nisan tarihli bir toplantıda FSA’nın kripto para ekibinde olan bir üye .

Gizlilik odaklı bir kriptopara biriminin borsalarda listelenmesine izin verilmeden önce ciddi bir şekilde tartışılması gerekiyor dedi.

Kripto paraların geçmişine bakıldığında bu paraların ticaretiyle ilgili herhangi bir sorun yaşanmadı.Buna rağmen FSA bir süredir bu pırlantalara karşı bir savaşa girmeye hazır görünüyor

Japonyada FSA nın baskısından kurtulmak için yerel kripto para borsaları oz denetim derneği kurmuştu, bunun pek bir işe yaramadığı görünüyor.

koinmedya_brave

Bu yasağın sadece Japonyada mı kalacağı yoksa diğer ülkelere de sıçrayıp sıçramayacağını ancak zaman gösterecek.

 

Etiketler: